Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Spolek jednal o projektech, které pomáhají obcím

Spolek jednal o projektech, které pomáhají obcím

Obnova venkova, pozemkové úpravy nebo podpora místních podnikatelů. Taková témata projednávala v úterý 21. března valná hromada Spolku pro obnovu venkova Olomouckého kraje.

Z jednání
24. března 2023 - 08:00

Za hejtmanství se jí zúčastnil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje, a spolu s ním jeho náměstek pro oblast regionálního rozvoje Jan Šafařík.

„Společná setkání vždy vedou k užší spolupráci mezi krajskou samosprávou a obcemi. Výsledky jednání jsou hmatatelné – podle požadavků starostů se například snažíme upravovat krajské dotační programy tak, aby byly efektivní. Například oblíbený dotační titul Obchůdek jsme letos navýšili o několik miliónů korun,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Podpora malých prodejen je pouze jednou částí plánu, kterým kraj zlepšuje život na venkově. Přímo na vesnice se zaměřuje dotační Program obnovy venkova, který díky spolku mohl vzniknout. Hejtmanství v něm letos rozdělilo třicet sedm miliónů korun.„Tento program je dodnes významným finančním zdrojem pro zlepšování života ve většině obcí. Obce mohou čerpat dotace například na cesty, chodníky nebo projektovou dokumentaci. Každoročně je o ně velký zájem a jsem velmi rád, že jim touto formou můžeme pomoci,“ dodal náměstek Šafařík.

Spolek pro obnovu venkova České republiky je nevládní neziskovou organizací. Funguje ve všech krajích, v Olomouckém už od roku 2003.

Olomouckénovinky.cz informovala Mgr.Radka Kmochová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%