Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Stařechovice mají novou bezpečnější cestu

Stařechovice mají novou bezpečnější cestu

Po novém už cestují řidiči, kteří projíždí obcí Stařechovice na Prostějovsku. V pondělí 13.července tu skončila tři čtvrtě roku trvající rekonstrukce téměř 1200 metrů dlouhého úseku dvou silnic III. třídy.

Ilustrační foto z otevření
15. července 2020 - 08:00
(Komerční sdělení)

Celkové náklady přesáhly 33 miliónů korun, většinu jich hradil Olomoucký kraj.

„Do oprav silnic ročně investujeme více než miliardu korun. Mám radost z každého kousku, který se podaří zrekonstruovat, protože díky tomu mohou obyvatelé kraje pohodlněji a bezpečněji cestovat za prací, k lékaři nebo za zábavou,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Obě komunikace byly poškozené během budování splaškové kanalizace v obci. Cesty získaly nové podloží i povrch, došlo také k úpravě jejich výškového profilu.

„Celý průtah má nový asfaltobetonový povrch s odvodňovacím proužkem. Nové je i dopravní značení a z důvodu větší bezpečnosti byla na méně přehledných místech osazena také tři dopravní zrcadla,“ popisuje Jan Zahradníček, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

Uznávaná výtvarnice Vlasta Švejdová v Poličce!

Opravy silnice navíc využily Stařechovice k obnově hlavního vodovodního řadu. Tyto práce přišly na více než sedm miliónů korun.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)