Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

Startují nominace do ankety 7 divů Olomouckého kraje

Startují nominace do ankety 7 divů Olomouckého kraje

Od úterý 1. března bude možné nominovat zajímavosti do 4. ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje. Pořadatelé chtějí náměty přijímat celý březen, duben a květen. Od července do listopadu pak spustí samotné hlasování.

Mariánský sloup v Uničově - loňský vítěz
3.březen 2016 - 11:00

Nominace budou probíhat e-mailem. Nominovat zajímavost nacházející se na území Olomouckého kraje může každý, postačí k tomu zaslání jejího názvu a krátkého popisu na e-mailovou adresu .zc.ejarkuvid7@cuomolo

Doba hlasování se v novém ročníku rozšíří z dosavadních dvou měsíců na pět. „Vede nás k tomu zájem lidí. Řada z nich se na nás loni obrátila až po skončení hlasování s tím, že nestihli žádný z divů podpořit,“ říká pořadatel ankety Ivo Heger. Lidé budou o konečném pořadí rozhodovat výhradně prostřednictvím internetu.

Divem Olomouckého kraje 2015 je Mariánský sloup v Uničově


Partnerem 4. ročníku ankety bude Výstaviště Flora Olomouc. Právě na jím pořádaném veletrhu cestovního ruchu Tourism Expo pořadatelé slavnostně vyhlásí výsledky. Stane se tak v prvních měsících roku 2017.

Anketu 7 divů Olomouckého kraje založil v roce 2011 někdejší hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík. První dva ročníky pořádal přímo kraj, pak se anketa na dva roky odmlčela. Loni se 7 divů vrátilo s původním pořadatelským týmem, nyní už jako nezávislá anketa. V loňském 3. ročníku ankety hlasovalo celkem 2 199 lidí. Nejvíce hlasů tehdy získal Mariánský sloup stojící na centrálním náměstí v Uničově. Informace o anketě pořadatelé průběžně zveřejňují na Facebooku, samotné hlasování probíhá na speciálních webových stránkách 7divukraje.cz.  Informace pro olomouckénovinky.cz poskytl Ivo Heger, produkční ankety.

(kp,olomouckenovinky.cz,foto:7divukraje/I.Heger)