Svátek má: Gabriela

Regiony

Velikost textu:

Stavba SSÚD v Přerově pokračuje

Stavba SSÚD v Přerově pokračuje

U dálnice D1 v Přerově pokračuje stavba nového Střediska správy a údržby dálnic (SSÚD). Budované pracoviště na území bývalého zemědělského družstvaje situováno na 283.kilometru dálnice.

Nové středisko SSÚD
24. listopadu 2020 - 08:00

Rozlehlé parcely poskytly dostatek prostoru pro částečně dřevěné administrativní budovy, provozní objekty a garáže. Ekologická novostavba by měla být dokončena v roce 2021 s předpokládaným otevřením střediska v březnu. Zhotovitelem stavby je společnost Hochtief CZ, a. s.

Zaměstnanci SSÚD Přerov dostanou na starost veškerou údržbu dálničního úseku Přerov – Lipník nad Bečvou o délce 14,1 kilometru. Po dořešení a výstavbězbytkuchybějící dálnice D1 do Říkovic dojde k rozšíření spravované trasy na přibližně 50 kilometrů díky údržbětaké obousměrného úsekuvedoucího z Přerova do východní části Kroměříže. Nákup potřebné techniky vyjde zhruba na 111 milionů Kč,některé stroje jsou již pořízeny, aby po plánovaném otevření střediska mohlyvyjet
do terénu.

Aktuální stav stavby zachycují snímky v příloze, nasprávní budově byla v posledních dnech provedena montáž sádrokartonu, přibylyelektrické rozvodyvčetně vybavení rozvoden a specializovaná firma zahájila montáž venkovních rolet. Druhý stavební objekt (neboli opravna) dostal novou omítku, zároveň pokračuje montáž sádrokartonů a elektrických rozvodů opět s vybavením rozvodny. Vytápěné i nevytápěné garáže jsou už také propojeny elektrickými obvody a sklad soli je obkládán dřevem v průběhu doplňování okenních tabulí. V neposlední řadě je místo selankového hospodářství opatřeno rozvody elektrického proudu a stavbaři provádí omítky, fasádní opláštění a střešní pláště.

Mariánský sloup v Poděbradech je jedna z dominant významně dotvářející prostor náměstí

Práce probíhají v plném proudu, i když se vedení stavby muselo vypořádat s nepříznivým počasím a pandemickou situací. Objektivní příčiny řady komplikací se dařilo eliminovat, protonové středisko doslova roste před očima. Souhrnný pohled z výšin najdete v příloze.

Pro Olomouckenovinky.cz Mgr. Miroslav Mazal, Ředitelství silnic a dálnic ČR

(lh,olomouckenovinky.cz,foto ŘSDČR)