Svátek má: Arnošt

Regiony

Velikost textu:

Šternberská radnice pomáhá, šijí roušky pro děti i seniory

Šternberská radnice  pomáhá, šijí roušky pro děti i seniory

Na šternberské radnici se do šití roušek pro seniory a děti v mateřské škole na Světlově zapojily na dvě desítky zaměstnankyň.

Ilustrační foto
23. března 2020 - 08:00

Už od pondělí 16. března šijí šikovné maminky, které jsou aktuálně doma s dětmi nebo ty, co chodí do práce, ve volném čase, roušky pro seniory a děti v mateřské škole na Světlově, vybaveni ručně šitými rouškami byli také zaměstnanci městského úřadu a strážníci městské policie ve Šternberku.


Mateřská škola Světlov ve Šternberku byla rozhodnutím hejtmana Olomouckého kraje určena k vykonávání péče o děti za nouzového stavu a paní učitelky se nyní od středy 18. března starají o děti zaměstnanců bezpečnostních sborů, policie a poskytovatelů zdravotních služeb či příslušníků ozbrojených sil. Paním učitelkám MŠ Světlov děkujeme!

Všechny dobrovolnice ušily ke dnešními dni již více než pět set roušek a stále se šijí další.


Kromě toho městský úřad pomáhá seniorům nad 70 let a osobám se zdravotním postižením s donáškami nákupu základních potravin či vyzvedávání léků. Služba a dovoz oběda jsou zajištěny pracovníky organizace Sociální služby Šternberk, případně strážníky Městské policie Šternberk a pracovníky odboru sociálních věcí městského úřadu. Tyto služby jsou poskytovány přednostně osaměle žijícím osobám.

Podle webu města Šternberk

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web města Šternberk)