Svátek má: Zbyněk

Regiony

Velikost textu:

Štěstí, zdraví, dlouhá léta… Na kraji koledovali tři králové

Štěstí, zdraví, dlouhá léta… Na kraji koledovali tři králové

Naplno se v těchto dnech rozjela v regionu Tříkrálová sbírka. Přímo v Olomouci navštívili Kašpar, Melichar a Baltazar také budovu krajského úřadu. Vyjeli až do devátého patra, kde koledovali v kanceláři hejtmana Ladislava Oklešťka.

Ilustrační foto z návštěvy
9. ledna 2019 - 08:00

„Tři králové mají na kraji vždycky dveře dokořán. Jejich sbírka má v Česku dlouhou tradici, a hlavně pomáhá lidem, kteří to opravdu potřebují. Věřím, že milého přijetí se Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi dostane všude, kam letos zavítají,“ uvedl Ladislav Okleštěk.

Tři králové zamířili na krajský úřad v pondělí 7. ledna, tentýž den koledovali také na vojenském velitelství, u profesionálních hasičů, policistů, na arcibiskupství nebo ve fakultní nemocnici.

Sbírka probíhá od 1. do 14. ledna po celém Česku. Její výsledky budou postupně zveřejňovány na webových stránkách Tříkrálové sbírky.


Poprvé vyrazili tři králové koledovat po domácnostech v našem kraji v roce 2000. Loni lidé z olomoucké arcidiecéze přispěli do sbírky více než osmadvaceti milióny korun. Zhruba dvě třetiny výtěžku zůstávají v regionu, část jde na pomoc do zahraničí.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Eva Knajblová, KÚ Olomouckého kraje)

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)