Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Strážníci odchytávali hada a řešili sousedské spory

Strážníci odchytávali hada a řešili sousedské spory

Ve čtvrtek 12.7.2018 před polednem byli olomoučtí strážníci vysláni na ulici Lazecká, kde se dle oznámení měl na pozemku přilehlého domu nacházet had.

Odchycený had
16. července 2018 - 08:00

Hlídka na místě zjistila, že se zde nachází přes jeden metr dlouhá užovka. Strážníci hada odchytili a následně byl na okraji města vypuštěn do volné přírody. V letošním roce strážníci Městské policie Olomouc odchytávali již 453 volně se pohybujících zvířat.

V pátek v odpoledních hodinách byli strážníci vysláni na Mrštíkovo náměstí, kde mělo docházet ke sporům mezi sousedy. Oznamovatel na místě strážníkům sdělil, že na předmětné ulici využívá pozemky, jejichž součástí je i okrasná zahrada s krytým posezením. V těsné blízkosti tohoto posezení je plot, kde mají sousedé svůj pozemek. A v tomto místě si měli sousedé založit kompost ze slepičího trusu a dalšího biologického odpadu.


Dle oznamovatele se do okolí šíří zápach a v letních měsících je toto nesmírně obtěžující a považuje uvedené jednání ze strany sousedů za schválnost. Když muž požádal sousedy o odstranění kompostu, byl jejich dcerou vulgárně osočen. Pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití byla celá věc oznámena správnímu orgánu, kde si zúčastnění mohou celou věc vyříkat.

Pro Olomouckénovinky.cz  Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)