Svátek má: Nela

Regiony

Velikost textu:

Střechu rodinného domu v obci Police hasilo osm jednotek

Střechu rodinného domu v obci Police hasilo osm jednotek

Požár rodinného domu a hospodářské budovy v obci Police na Šumpersku zaměstnal v noci osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Plameny pohltily střešní konstrukci obou budov.

Z místa požáru
25. ledna 2023 - 08:00

Požár byl nahlášen na krajské operační a informační středisko půl hodiny po půlnoci s tím, že hoří hospodářské stavení a oheň přeskakuje i na rodinný dům, kde jsou čtyři lidé. Ti se naštěstí dostali do bezpečí ještě před příjezdem jednotek. Evakuovány byly také dva elektromobily z okolí domu.

Během hasebních prací se zřítila střecha nad hospodářským stavením. Hasiči bránili rodinný dům, aby se plameny nešířily do obytných částí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích, využili velkoobjemové cisterny. Střešní konstrukci hasiči rozebrali a dohasili skrytá ohniska, ke kontrole využili termokameru. Objekt hasiči odvětrali. Jeho obyvatelé využili náhradního ubytování u příbuzných.


Na místě nyní pracuje vyšetřovatel příčin požáru. Škoda se podle předběžného odhadu vyšplhá přes milion korun. Uchráněné hodnoty pak přesahují dva miliony korun.

Zasahovaly čtyři profesionální jednotky, a to ze stanic Uničov, Zábřeh, Šumperk a Olomouc. Spolupracovaly také jednotky SDH Loštice, Lukavice, Mohelnice a Úsov.

Informoval por. Radek Buryánek, DiS., tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:hzs ok)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
33%
Ne
transparent.gif transparent.gif
67%