Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Střední škola technická v Přerově slaví padesáté výročí

Střední škola technická v Přerově slaví padesáté výročí

Psal se rok 1967, když do lavic tehdy nově otevřené Střední školy technické v Přerově zasedli první studenti. Výuka zde byla od počátku zaměřena na optické obory a spjata s rozvojem podniku Meopta.

Střední škola technická v Přerově
9. října 2017 - 08:00

Letos škola slaví už padesátileté jubileum. Za tu dobu jí prošlo více než sedm tisíc lidí. Zřizovatelem je Olomoucký kraj.

Ilustrační foto

„Historie naší školy je opravdu bohatá. Už dávno ale nejsme jen „optickým“ učilištěm. Vzdělání tady získávají i budoucí strojně a stavebně zaměření řemeslníci,“ řekl ředitel střední školy technické František Šober.

Oslavy založení škola rozvrhla na celý rok. Například se hned třikrát otevře veřejnosti. Poprvé si ji lidé mohli prohlédnout už dnes v rámci akademie řemesel.

Ilustrační foto

„Rád jsem se na vlastní oči přesvědčil, že právě o tuto školu je velký zájem. Přeji jí další úspěšný rozvoj a hlavně mnoho kvalitních absolventů,“ řekl během dne otevřených dveří Ladislav Hynek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Škola se může chlubit moderním technickým zázemím. Díky zřizovateli, kterým je Olomoucký kraj, tu mají například CNC stroje a další potřeby důležité pro praktickou výuku.

„Techniku“ dnes v Přerově navštěvují čtyři stovky studentů. Praxi vykonávají přímo ve firmách, kde pak řada z nich může začít svoji profesní kariéru.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)