Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Středoškoláci natáčeli v Olomouci vlastní zpravodajský pořad

Středoškoláci natáčeli v Olomouci vlastní zpravodajský pořad

Společnost BEACPP4OK, která se zaměřuje na aktivity rozvíjející kompetence k podnikavosti, iniciativu a kreativitu mladých lidí,připravila pro žáky vybraných středních škol v průběhu listopadu tři odborné kurzy se zaměřením na marketing a média.

Foto z natáčení
30. listopadu 2017 - 08:00

Tato aktivita je součástí projektu Digitální vzdělávání k podpoře konkurenceschopnosti SŠ v Olomouckém kraji, který je spolufinancován z prostředků Olomouckého kraje.

„Do vzdělávacích projektů v maximální míře integrujeme digitální technologie, abychom v našem regionu drželi krok s aktuálními trendy moderního vzdělávání. Prakticky zaměřené kurzy zároveň přirozeně propojují výuku s praxí a pomáhají studentům získat dovednosti, které mohou skutečně na trhu práce uplatnit,“říká Kateřina Kramplová Kasparová, ředitelka společnosti BEACPP4OK.


Jednodenní kurzy organizované ve spolupráci s Moravskou vysokou školou Olomouczahrnovaly exkurzi v televizním studiu Multimediálního centra BEA campuschannel, odborný 90minutový marketingový workshop s důrazem na prezentaci v médiích a zejména praktická cvičení před i za kamerou. Studenti si mohli vyzkoušet práci kameramanů, zvukařů, režisérů, střihačů, ale i redaktorů a moderátorů, a to přímo v prostorách špičkově vybaveného televizního studia. Výsledkem praktických cvičení byl krátký zpravodajský pořad připravený a natočený samotnými žáky.

Listopadových kurzů se zúčastnily střední školy Art Econ Prostějov a Střední odborná škola Olomouc, jež přijela hned dvakrát.

Foto z natáčení

„Studentůmse workshop líbil, pro některé byla především praktická cvičení příležitostí dostat se do taktoskvěle vybavených prostor a vyzkoušet si reálně práci, kterou by v budoucnu mohli vykonávat. Z mého pohledu bylo vše pro výuku dobře připraveno, aby se během krátké doby studenti dozvěděli vše podstatné o teorii a praxi moderního marketingu.Určitě přijedeme i v budoucnu, bude-li k tomu příležitost,“ říká učitelka Petra Němčík Pavlů, která studenty ze školy Art Econ Prostějov na kurzu doprovázela.Kateřina Kramplová Kasparová s pokračováním v příštím roce počítá.

„Praxe v multimediálním centru se konala pro studenty letos poprvé, ale vzhledem k velice kladným ohlasům a zájmu škol v ní plánujeme pokračovat,“ dodává.

Pro Olomouckenovinky.cz Mgr. Šárka Štveráková, PR, BEA centrum Olomouc s.r.o.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto BEA centrum Olomouc s.r.o.)