Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Střet traktoru s osobmím vozidlem skončil škodou 90.000 Kč

Střet traktoru s osobmím vozidlem skončil škodou 90.000 Kč

Škoda za 90.000 Kč byla způsobena při dopravní nehodě osobního vozidla a traktoru. Ve středu 8.srpna jel 56letý muž s vozem zn. Nissan Patrol ve směru od Vápenné na Pomezí.

Ilustrační foto z místa nehody
10. srpna 2018 - 08:00

Po projetí zatáčkou zahlédl, jak z lesní cesty vyjíždí traktor. I přesto, že začal brzdit, střetu nezabránil. Přední částí vozu narazil do zadního kola traktoru. Požití alkoholu bylo u obou účastníků vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Na vozidle vznikla škoda za 40.000 Kč a traktoru 50.000 Kč.

Foto z nehody

Obvinění ze spáchání přečinu výtržnictví si vyslechl 29letý muž z Javorníku. V pondělí 6. srpna navštívil v podnapilém stavu venkovní posezení v Žulové. Nejprve začal slovně urážet obsluhu, která mu nechtěla vydat jídlo, na které neměl dostatečnou finanční hotovost. Poté svůj vztek obrátil i vůči hostům. Slovně je urážel, hodil po nich hranolky a také jednu ze židlí. Okolo posezení pak začal pobíhat se sekerou v ruce. Obsluha občerstvení agresivního muže odzbrojila a svedla na zem, kde byl držen až do příjezdu policistů. V případě uznání viny hrozí mladému muži až trest odnětí svobody v délce dvou let.  

Havarovaný  Nissan Patrol

Čtyřiašedesátiletá žena oznámila na policii podvodné jednání. Prostřednictvím komunikační aplikace poškozenou kontaktoval neznámý cizinec, který se vydával za profesionálního vojáka na misi. Po navázání bližšího kontaktu a příslibu společného života ženu požádal, zda by si na její účet mohl poslat nějaké peníze. Žena souhlasila a čekala na instrukce. Při převodu několika miliónů mělo dojít ke komplikacím a po ženě požadoval zaplatit různé poplatky. Poškozená nakonec ze svého účtu odeslala částku 1.860 Eur. Podvodným jednáním tak 64letá žena přišla o 48.500 Kč. Během komunikace přes internet buďte vždy obezřetní a nevěřte všemu, co vám kdo napíše. Právě na internet se přesunulo mnoho podvodníků, kteří využívají obrovské anonymity. Svou oběť se vždy snaží dostat do časové tísně, aby neměla moc času na rozmyšlenou.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí, KŘP Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Policie OK)