Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Studenti mohou vyrazit na zkušenou, Olomoucký kraj jim přispěje

Studenti mohou vyrazit na zkušenou, Olomoucký kraj jim přispěje

Olomoucký kraj také letos pomůže studentům středních, vyšších odborných a vybraných oborů vysokých škol, kteří se rozhodnou vyrazit sbírat zkušenosti do zahraničí. Formou krajských stipendií mohou čerpat peníze na úhradu části nákladů studijního pobytu.

Ilustrační foto
31. ledna 2023 - 08:00

„Jde nám o to, aby mladí lidé, kteří vyrazí do zahraničí, později uplatnili získané dovednosti na trhu práce přímo v Olomouckém kraji. Investice do vzdělání mladé generace jsou pro budoucí rozvoj regionu zásadní,“ vysvětlil účel dotačního programu Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.V krajském rozpočtu je na tato zahraniční stipendia připraveno 700 tisíc korun. Aby měl pobyt za hranicemi smysl, má podle dotačních podmínek trvat alespoň dva měsíce. Pokud chce o stipendium žádat vysokoškolák, musí mít trvalý pobyt v Olomouckém kraji.

„Ze stipendií se můžou hradit cestovní výdaje, nákup studijních pomůcek, ubytování, stravování nebo školné. Finanční spoluúčast žadatele o dotaci není podmínkou,“ zdůraznil radní Jakubec. Žádosti o podporu přijímá kraj do 27. ledna.

Olomouckenovinky.cz informovala Mgr.Radka Kmochová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:arch.)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%