Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

Šumperská nemocnice má své první novoroční miminko

Šumperská nemocnice má své první novoroční miminko

První miminko v roce 2019 přivítala už i Nemocnice Šumperk. Počkat si na něj musela přesně 10 hodin a 24 minut. Chlapeček Theodor vážil 3520 gramů a on i maminka Michaela jsou v pořádku.

Ilustrační foto
3. ledna 2019 - 08:00

Prvenství je to svým způsobem nejen pro nemocnici, ale i pro maminku, protože chlapeček je jejím prvním dítkem. 

Lékaři i sestřičky z porodnického oddělení šumperské nemocnice se nezastavili ani o svátcích. Plné ruce práce měli i v závěru roku. Nejvytíženějším dnem byl 27. prosinec, kdy se v nemocnici narodilo během jednoho dne hned sedm dětí.

Do porodnice v Nemocnici Šumperk přijíždí nejčastěji budoucí maminky z šumperského, zábřežského a částečně také z ústeckoorlického regionu. Například maminka prvního novoročního chlapečka Theodora přijela do šumperské porodnice ze Starého Města.


Gynekologicko-porodnické oddělení disponuje celkem 49 lůžky a pěti nadstandardními pokoji. Porodnice umožňuje nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporuje poporodní bonding a mimo jiné nabízí možnost sestavení porodního plánu nebo bezplatné využití epidurální analgezie. Účast tatínka, nebo jiné blízké osoby, je pro porodnici samozřejmostí. Stejně tak jako moderní zázemí, včetně bezplatného připojení k internetu. Oddělení nabízí také cvičení a plavání pro budoucí maminky a také speciální přednášky pro nastávající rodiče. Nemocnice je zároveň nositelem prestižního titulu Baby Friendly Hospital.

Pro Olomouckenovinky.cz Ing. Hana Hanke, tisková mluvčí, Nemocnice Šumperk a.s.

(lh,olomouckenovinky.cz, foto Milan Jeřábek, Archiv Nemocnice Šumperk)