Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Třetí nejlepší mezi kraji je Olomoucký kraj

Třetí nejlepší mezi kraji je Olomoucký kraj

Krajský úřad Olomouckého kraje zabodoval v soutěži Úřad roku „Půl na půl.“ Speciálně složená komise hodnotila nejen to, zda úřad dbá na rovnoprávný přístup k ženám a mužům, ale v hledáčku poroty se ocitla například i podpora rodin. 

Olomoucký kraj
12. října 2017 - 08:00

A právě v této oblasti má olomoucká správa velmi dobré výsledky.V konkurenci ostatních krajů získalo hejtmanství třetí příčku. Lepší ocenění už dostal pouze kraj Jihomoravský a Vysočina.


„Zaměřili jsme se především na naši podporu prorodinným aktivitám, protože s ní máme velké zkušenosti. Genderově vyvážený přístup veřejné správy s tím úzce souvisí,“  uvedla Monika Bártová z oddělení řízení lidských zdrojů krajského úřadu.

Porota ocenila například zprovoznění nového informační portálu RodinajeOK.cz, krajskou mateřskou školu nebo dětský koutek přímo v budově úřadu.


„Rovnoprávný přístup k ženám, mužům, ale například i zdravotně postiženým je základem každé kulturní společnosti. Jsem moc rád, že v tomto směru můžeme jít příkladem,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckénovinky.cz,foto Olomoucký kraj)