Svátek má: Taťána

Regiony

Velikost textu:

Tři králové přinesli novoroční přání nemocným v Nemocnici Prostějov

Tři králové přinesli novoroční přání nemocným v Nemocnici Prostějov

Tříkrálové trio,Kašpar, Melichar a Baltazar, dorazilo za zpěvu tradiční písně i do Nemocnice Prostějov.

Ilustrační foto z akce
9. ledna 2020 - 08:00

V doprovodu nemocniční kaplanky přinesli Tři králové novoroční požehnání pacientům a zdravotníkům na oddělení LDN, onkologie, infekčníma dětském oddělení, rehabilitaci i některých ambulancí a nezapomněli ani na vedení nemocnice a dárce krve a plazmy na Hematologicko – transfúzním oddělení. Tříkrálová sbírka, která letos probíhá v období od 1. do 14. ledna,finančně pomáhá lidem v nouzi i nemocným.

„Tři králové přinesli nejen novoroční požehnání a přání, ale nemocným také světlo a povzbuzení, aby zahnali jejich trápení. Hlavním posláním tříkrálové sbírky je přimět lidi myslet i na druhé a pomáhat jim,“říká o tradici tříkrálovém koledování Martina Studynková, kaplanka Nemocnice Prostějov.

Tři králové požehnali a popřáli zdraví a štěstí také dárcům krve a plazmy na Hematologicko – transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov a ocenili jejich odhodlání darovat to nejcennější, co mohou – život. Dva ze Tří králů pak sami krev darovali.


Novoroční požehnání přináší Tři králové v Česku již dvacet let. Poprvé vyšli koledníci představující tři krále, jež se poklonili narozenému Spasiteli v Betlémě a jež měli rozšířit novinu širému lidu, koledovat v roce 2000 v Olomouci, odkud se sbírka rozšířila do celého Česka. Každoročně sbírka pomáhá nemocným, handicapovaným, seniorům, matkáms dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí v regionech, kde sbírka probíhá.

Pro Olomouckenovinky.cz Mgr. Radka Miloševská, PR,  AGEL a.s.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto AGEL)