Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Tři mladí řidiči řídili pod vlivem drog na Jesenicku

Tři mladí řidiči řídili pod vlivem drog na Jesenicku

Tři řidiče pod vlivem drog zastavili policisté na Jesenicku v pátek 10. února. Jako první o svůj řidičský průkaz přišel 25letý cizinec. Vůz zn. Seat Leon policisté zastavili před jedenáctou hodinou dopoledne v Jeseníku na ul. Jaroslava Ježka.

Ilustrační foto
17.únor 2017 - 11:00

Za volantem seděl 25letý mladík a dále s ním cestovali jeho dva kamarádi. Dechová zkouška u řidiče vyšla negativně. Pozitivní výsledek na amfetamin a THC však vyšel u testu na drogy. Po lékařském vyšetření spojeném s odběrem krve a moči policisté mladíkovi zakázali další jízdu a zadrželi mu jeho řidičský průkaz.

O hodinu a půl později policisté zastavili stejné vozidlo v Lipové – lázních. Za volantem však již seděl jeden z kamarádů, 26letý mladík. I u tohoto řidiče vyšel test na drogy pozitivně na amfetamin a THC. Po lékařském vyšetření policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi jeho řidičský průkaz.

Před druhou hodinou odpoledne vůz zn. Seat Leon potkali policisté potřetí. Po zastavení zjistili, že vůz řídí třetí pasažér, a to 24letý mladík. Dechová zkouška na alkohol byla opět negativní a test na drogy měl stejný výsledek jako u předchozích řidičů.

Kriminalisté dopadli mladé zloděje

Vloupání do pokoje v Jeseníku oznámila na policii 40letá žena. Neznámý pachatel v pondělí 13. února přes poledne vnikl do uzamčeného pokoje. Na chodbě našel batoh, ze kterého odcizil peněženku s finanční hotovostí 2.300 Kč, platební kartou a osobními doklady poškozené. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí, Policie Jeseník.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Policie Jeseník)