Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

Tři řidiči jezdili pod vlivem alkoholu

Tři řidiči jezdili  pod vlivem alkoholu

Hned tři řidiče pod vlivem alkoholu zastavili na Jesenicku policisté v sobotu 20. června. Pár minut po půlnoci kontrolovali policisté 43letého muže ve voze zn. Mitsubishi v Jeseníku.

Ilustrační foto z místa nehody
23. června 2020 - 08:00

Protože měli podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu, vyzvali ho k provedení orientační dechové zkoušky. Jejich podezření se potvrdilo. Přístroj naměřil hodnotu 2,03 ‰ alkoholu. Policisté 43letému muži zakázali další jízdu a zadrželi mu jeho řidičský průkaz.

Po třetí hodině ranní jiná hlídka narazila v Jeseníku na 43letého muže, který jel s vozem zn. Škoda Octavia po ul. Vodní. Ani u něj dechová zkouška na alkohol neproběhla bez problémů. Zkouška byla pozitivní s výsledkem 1,31 ‰ alkoholu.

Posledního, třetího řidiče policisté zastavili a kontrolovali v Mikulovicích před druhou hodinou odpoledne. Jednapadesátiletý muž projížděl obcí s vozem zn. Seat. I u něj přístroj naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,35 ‰ alkoholu.

Všichni tři řidiči jsou nyní důvodně podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


V neděli 21. června odpoledne se v Lipové – lázních odehrála dopravní nehoda dvou osobních vozidel. Pětasedmdesátiletý muž jel s vozem zn. Dacia Duster směrem na Vápennou. Pravděpodobně nepřizpůsobil svoji rychlost mokré vozovce. Při průjezdu zatáčkou se následkem brzdění dostal s vozem do smyku, najel za pravou krajnici, kde narazil do kamenné stěny viaduktu. Náraz vůz odmrštil do protisměru, kde v tu chvíli projíždělo vozidlo zn. Ford Focus. Po střetu zůstala dacia ležet na boku v protisměru. Při dopravní nehodě utrpěla spolujezdkyně 75letého muže zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Požití alkoholu před jízdou bylo vyloučeno provedenými dechovými zkouškami. Na vozidlech vznikla škoda za 220.000 Kč.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí, KŘ policie Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto policie OK)