Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Trojice vylezla na Terezskou bránu v Olomouci

Trojice vylezla na Terezskou bránu v Olomouci

Telefonické oznámení o trojici osob, které vylezly na Terezskou bránu, přijalo v sobotu před třetí hodinou ranní na tísňovou linku operační středisko.

Terezská brána v Olomouci
9. července 2019 - 08:00

Strážníci na místě zjistili tři mladíky, kdy dvě osoby následně z brány slezly. Třetí mladík nebyl ani po výzvě strážníků schopen slézt dolů a z tohoto důvodu byli na místo přivoláni hasiči. Ti následně dotyčného z Terezské brány sundali pomocí výsuvné plošiny. Následnou kontrolou nebylo zjištěno žádné poškození památky. Poté co hasiči mladíka sundali, byl pro svou opilost převezen na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla zjištěna hodnota 1,45 promile alkoholu v dechu.

Dívka se prospala na záchytce
V pátek 5. července po sedmé hodině ranní přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o ležící dívce na třídě Svobody před tanečním klubem. Po příjezdu na místo byla před vstupem do klubu nalezena ležící dívka, která jevila známky silné podnapilosti a měla problémy vůbec komunikovat se strážníky.

Vzhledem ke stavu dotyčné bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde byla také provedena u mladistvé dívky orientační dechová zkouška s výsledkem 1,64 promile alkoholu v dechu. Na dotaz, kdo jí alkohol nalil, dívka odmítla odpovědět. Celá věc byla telefonicky oznámena matce mladistvé dívky a ta sdělila, že si dceru v odpoledních hodinách vyzvedne. Případ byl oznámen příslušnému odboru magistrátu města Olomouce k dalšímu řešení.


Mladík ukopl poštovní schránku
Na mladíka, který u domu v ulici Riegrova ukopl poštovní schránku, byli v sobotu v pět hodin ráno upozorněni olomoučtí strážníci. Hlídka na místě kontaktovala dotyčného, kdy se zjistilo, že se jedná o mladistvého z obce na Olomoucku. Ten strážníkům sdělil, že schránku ukopl v opilosti a neví proč. Na místě byla provedena dechová zkouška s výsledkem 1,99 promile alkoholu v dechu. O chlapce se postarala jeho matka, která byla telefonicky vyrozuměna a syna si převzala na služebně městské policie. Všichni zúčastnění byli poučeni, že celý případ bude oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Pro Olomouckenovinky.cz  Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto archiv)