Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Ultrazvuk v přerovské nemocnici umožní provádět modernější zákroky

Ultrazvuk v přerovské nemocnici umožní provádět modernější zákroky

Novinkou v přístrojovém vybavení Nemocnice AGEL Přerov je aktuál-ně ultrazvuk pro laparoskopická a intervenční vyšetření, který poslouží zejména onkologickým pacientům.

Nový ultrazvuk
24. září 2022 - 08:00

Přístroj v hodnotě přes 3 miliony korun umožní nejen přesnější provádění stávajících zákroků, ale navíc spektrum možných lékařských výkonů i rozšíří.

Přístroj je primárně určen k přímému peroperačnímu zobrazení orgánů dutiny břišní, a to jak při klasických, tak i při miniinvazivních operacích. Software následně umožňuje různé rekonstrukce zaznamenaných dat, které zdravotníkům umožňují nalézt optimální způsob léčby.

„Přístroj využijeme především k přesnější detekci jaterních nebo uzlinových metastáz u onkologických pacientů. Pomáhá nám lokalizovat patologická místa a zlepšuje tak následnou onkologickou léčbu pacienta,“ vysvětluje MUDr. Petr Skácel, primář centrálních operačních sálů Nemocnice AGEL Přerov s tím, že přesná identifikace postižené tkáně je stěžejní posouzení rozsahu onemocnění a efektivní odstranění patologického ložiska.Nový ultrazvukový přístroj BK Medical by v přerovské nemocnici mohlo ročně využít více než 150 pacientů, kteří navíc budou moci absolvovat i zákroky, které doposud zdejší zdravotníci neprováděli.

„Doposud jsme neměli možnost provádět miniinvazivní ultrasonografii a ultrasonografické rekonstrukce fistul konečníku, což se díky novému přístroji mění,“ prozrazuje MUDr. Petr Skácel s tím, že nový přístroj je oproti původnímu vybavení znatelně kvalitnější jak po stránce hardwarové, tak i softwarové.

Olomouckenovinky.cz informoval Mgr. Adam Knesl, tiskový mluvčí, AGEL a.s.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:agel)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
27%
Ne
transparent.gif transparent.gif
46%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
27%