Svátek má: Radim

Regiony

Velikost textu:

V krajských autobusech bankovky ani mince nepotřebujete

V krajských autobusech bankovky ani mince nepotřebujete

Ať už cestujete do zaměstnání, za nákupem nebo jedete na výlet, můžete v autobusech Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) využít pohodlných bezkontaktních plateb.

Ilustrační foto
11. července 2018 - 08:00

„Běžné platební karty vydávané bankami je možné využívat jak k úhradě jízdného přímo ve vozidlech, tak i jako nosiče časových jízdenek. Ty lze zakoupit v e-shopu případně na předprodejních místech,“ upozornila ředitelka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Kateřina Suchánková.


Bezkontaktně mohou lidé platit jízdné také v městské hromadné dopravě, a to v Prostějově, Šumperku, Zábřehu a Přerově. V Olomouci zatím tato možnost není. Tamní dopravní podnik ale podle ředitelky Suchánkové akceptuje elektronické časové jízdenky přiřazené k bezkontaktním platebním kartám.


„Kromě výhodných časových jízdenek mohou cestující využít jízdní doklad KOMBIZÓNA. S ním už nemusí řešit různou cenu pro trasu autobusem nebo vlakem, zaplatí jednoduše za dopravu z jednoho místa do druhého,“ dodává Suchánková.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)