Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

V Nemocnici Šternberk přišlo v roce 2017 na svět 1017 dětí

V Nemocnici Šternberk přišlo v roce 2017 na svět 1017 dětí

Celkem 1017 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 510 chlapců a 507 děvčátek, z toho 4 páry dvojčat.

Ilustrační foto
5.leden 2018 - 08:00

Ve srovnání s rokem 2016, kdy přišlo na svět 1024 dětí, se drží porodnost ve šternberské nemocnici na stejné úrovni. Nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla přitom i v minulém roce ta tradiční, česká. Mezi holčičími jmény vítězila Eliška, Julie či Sofie, mezi jmény chlapců zase Jakub, Jan či Matyáš. Nouze ale nebyla ani o několik méně obvyklých jmen. V roce 2017 se ve šternberské nemocnici narodily například i děti se jmény Arne, Dzihan, Deborah nebo Medea.

Malá Valerie, první miminko roku 2018 v Nemocnici Šternberk, s maminkou

Prvním miminkem letošního roku se pak stala malá Valerie, která patřila světlo světa 1. ledna ve 4:30 hodin. Holčička vážila 3270 gramů a měřila 50 centimetrů. Mamince již pogratulovalo vedení nemocnice a předalo jí dárkový balíček pro miminko.


Porodnice Nemocnice Šternberk nabízí budoucím maminkám samostatné uzavřené porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů jsou kromě speciálních polohovacích lůžek také rehabilitační balony, žíněnky, stolička, sprcha, křeslo či rádio s CD přehrávačem. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu.  Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí.

Pro Olomouckenovinky.cz  Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí AGEL a.s.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto AGEL)