Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

V Nemocnici Šumperk se v loňském roce narodilo 781 dětí

V Nemocnici Šumperk se v loňském roce narodilo 781 dětí

Co do statistiky vyhrála po deseti letech konečně děvčátka, kterých se loni narodilo 394. Loňský rok byl bohatý i na dvojčátka, kterým na svět v loňském roce pomáhali zdravotníci šumperské nemocnice hned čtyřikrát.

Ilustrační foto
4. ledna 2022 - 08:00

Nejvíc práce měl personál šumperské porodnice v srpnu, kdy asistoval hned u 75 porodů. Dohromady pomáhal u 777 porodů! Nejmenší miminko, které se v loňském roce narodilo v šumperské porodnici, vážilo pouhých 1370 gramů a naopak prvenství si ze všech miminek vydobyl chlapeček s váhou 4 985 gramů.

Také v roce 2021 se rodiče v šumperském regionu drželi spíše tradičních jmen. Prvenství si získalo jméno Viktorka. Nejčastěji si z porodnice rodiče odnášeli také Elišky a Terezky. U chlapců pak vedla jednoznačně jména Jakub, Jan, Matyáš a Vojtíšek. Rodiče volili jména pro své potomky i méně obvyklá. Mezi ty ryze česká patří například Vratislav, Otakar, nebo Ladislav.

Na své první novoroční miminko nemusela nemocnice čekat dlouho. Malý Honzíček přišel na svět 1. ledna 2022 přesně v 6 hodin a 27 minut. Chlapeček s ukázkovou váhou 3 795 gramů je i s maminkou v pořádku a už se těší domů.


Do porodnice v Nemocnici Šumperk přijíždí nejčastěji budoucí maminky z šumperského, zábřežského a částečně také z ústeckoorlického regionu. Porodnice nabízí moderní zázemí, včetně klimatizace, relaxační vany nebo bezplatného připojení k internetu. Nemocnice je zároveň nositelem prestižního titulu Baby Friendly Hospital.
(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: Nemocnice Šumperk)