Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

V Přerově pokračují v přípravě inovačního centra

V Přerově pokračují v přípravě inovačního centra

V Přerově už příští rok začne fungovat takzvaný inovační HUB – místo, kde se propojí podnikatelé, vědci nebo lidé se zájmem o vzdělávání. Centrum vznikne v budově Blažkova domu, který právě prošel další částí rekonstrukce.

HUB Přerov
28. prosince 2022 - 08:00

Zástupci města, Olomouckého kraje ale třeba i významní zaměstnavatelé si ho ve čtvrtek 22. prosince přišli prohlédnout.

„Pro Olomoucký kraj je velmi důležité, aby v něm vznikaly kvalitní podnikatelské projekty a úzce zde spolupracovaly všechny subjekty veřejného života – od škol, přes podnikatele až třeba po státní správu. Inovační HUB jim nabídne výborné zázemí,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Rekonstrukce Blažkova domu v Přerově skončí příští léto, hned poté začne HUB nabízet svoje služby. Přerov do projektu investuje 72 miliónů korun, polovinu získá formou dotací.„Naše hejtmanství velmi aktivně spolupracuje s Inovačním centrem Olomouckého kraje, a to se na vizi inovačních HUBů podílí. V našem kraji žije spousta skvělých lidí s výbornými nápady, inovační centra jim je pomohou uvést do života,“ dodal Jan Šafařík, náměstek Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje.

Olomouckénovinky.cz informovala Mgr. Radka Kmochová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
12%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%