Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Vánoční strom v Olomouci se rozsvítí v neděli 20.listopadu

Vánoční strom v Olomouci se rozsvítí v neděli 20.listopadu

Vánoční strom na Horním náměstí se slavnostně rozsvítí v neděli 20. listopadu v 18:00. Oficiálně tím začnou olomoucké Vánoční trhy.

Vánoční strom na Horním náměstí
20. listopadu 2022 - 08:00

Horní náměstí letos v adventním čase bude zdobit čtyřicetiletá jedle. Vánoční strom, který už několik let věnují městu občané, pochází tentokrát z Hluboček na Olomoucku a městu jej daroval František Opletal.

„Sazeničku přinesla z lesa zhruba před čtyřiceti lety moje tehdy malá neteř a zasadila ji na naprosto nevhodném místě. Pro radost jsme jí tam jedličku nechali, ale postupně strom vyrostl tak, že začal ohrožovat nejen náš dům, ale i dům sousedů. Proto jsme se rozhodli strom pokácet a protože je jedle krásně pravidelná a hezky rostlá, nabídli jsme ji městu jako vánoční strom,“ popsal příběh letošního olomouckého vánočního stromu.Současně se slavnostním nasvětlením dostane vánoční strom i své jméno. Odtajní se v neděli 20. listopadu těsně před jeho rozsvícením, a to díky každoroční soutěži o pojmenování vánočního stromu, do které se zapojují děti z olomouckých škol i veřejnost.

Olomouckénovinky.cz informovala Mgr. Radka Štědrá, tisková mluvčí, Magistrát města Olomouce.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:Jan Andreáš)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
27%
Ne
transparent.gif transparent.gif
46%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
27%