Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Ve třídách místo zvonků rachotí sbíječky

Ve třídách místo zvonků rachotí sbíječky

Stejně jako školáci i zaměstnanci některých stavebních firem právě začali odpočítávat poslední měsíc do konce letních prázdnin.

Ilustrační foto z rekonstrukce
3. srpna 2018 - 08:00

Řemeslníci totiž mají v mnoha případech už jen třicet dnů na to, aby dokončili práce na rekonstrukcích a modernizacích krajem zřizovaných škol. Hejtmanství letos rozjelo více než třicet velkých investičních akcí za desítky miliónů korun, během kterých školy získají nové učebny, řemeslné dílny, zateplení nebo třeba elektroinstalaci a sociální zařízení.

Foto z rekonstrukce

„Realizace většiny projektů probíhá právě o prázdninách. Během školního roku se přestavby dělají těžko a někdy je to kvůli probíhající výuce nemožné,“ uvedl Ladislav Hynek, náměstek hejtmana pro oblast školství.

Do konce prázdnin musí být hotová například rekonstrukce střední školy a odborného učiliště v Uničově a průmyslovky v Mohelnici. Už jen čtyři týdny mají řemeslníci na dokončení nové elektroinstalace v gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově a ve stejném termínu musí být hotová i modernizace jídelny v lesnické škole ve Šternberku. Stavební práce, které neohrozí výuku ve školách, budou pokračovat až do letošního podzimu.

„Týká se to třeba zateplení domova mládeže střední zdravotnické školy v Olomouci, kde je ukončení projektu naplánováno na říjen,“ dodal Hynek.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Eva Knajblová, KÚ Olomouckého kraje)

(lh,olomouckenovinky.cz,foto GJW Prostějov)