Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

Věřím na léčbu pohybem, říká stoletá Jarmila Drábková

Věřím na léčbu pohybem, říká stoletá Jarmila Drábková

Narodila se v době, kdy byla Československá republika ještě v plenkách. V těchto dnech oslavila Jarmila Drábková z Čelechovic už sté narozeniny.

Blahopřání hejtmana
27. listopadu 2019 - 08:00

Do Domova pro seniory ve Chválkovicích, kde v současné době žije, jí přišel gratulovat i hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

„Paní Drábkové přeji hlavně zdraví. Také věřím, že zůstane stále tak aktivní, jako je dnes. Zároveň doufám, že ji ještě dlouho nepřejde chuť na sladkosti, které prý má moc ráda,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.


Jarmila Drábková se od malička starala o hospodářství své rodiny. Absolvovala rodinnou a hospodyňskou školu, kde se naučila užitečným činnostem, včetně šití, vaření a pletení. Poté co se vdala, byla ženou v domácnosti. V manželství se zemědělským inženýrem, který působil také na zemědělské škole na Klášterním Hradisku v Olomouci, prožila 63 let. Vychovala dceru.


„Jsem stále aktivní. Denně chodím za každého počasí minimálně na hodinovou procházku po areálu domova. Věřím totiž na léčbu pohybem,“ řekla oslavenkyně.

Jarmila Drábková vždycky ráda cestovala a poznávala nová místa. Milovala také tanec a malířství – s radostí ztvárňovala krajinky, květiny a portréty.


„Paní Drábková nechybí při žádných aktivitách v domově. Nejraději se účastní hraní holandského biliardu. Má také ráda dobré jídlo, především polévky - vždy si pochutná na silném vývaru. A snad nic nepokazím, když řeknu, že si oblíbila i sladké, zejména krémové moučníky. Sama dříve ráda pekla a zdobila dorty, hlavně pokud jimi mohla udělat radost rodině,“ prozradil ředitel Domova pro seniory Pohoda Chválkovice Jiří Floder.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web OK)