Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Vlaku hrozilo vykolejení, na kolejích byly kameny

Vlaku hrozilo vykolejení, na kolejích byly kameny

Prostřednictvím linky 158 oznámil na policii 58letý muž nebezpečné jednání. Kameny na kolejích zaznamenal strojvedoucí vlaku, který v pondělí 7. srpna v odpoledních hodinách mířil z Bernartic do Javorníku.

Ilustrační foto
11. srpna 2017 - 08:00

U vlaku stačil pouze snížit rychlost a kamení přejel. Když se o několik desítek minut vlak vracel zpět, o kousek dál strojvedoucí opět zpozoroval kameny položené na kolejnici. Tentokrát již stihl vlak prudce zastavit a kameny odstranit.
 
"Podobné jednání nemusí mít vždy stejný konec. Při nájezdu na kameny umístěné na kolejnicích hrozí vlaku až vykolejení. Protože kameny do kolejiště umisťují převážně děti, žádáme všechny rodiče, aby své ratolesti upozornili na možné důsledky tohoto jednání a také aby se zajímali, kde se jejich děti v době prázdnin pohybují," vyzývá policie.


Ze spáchání přečinu poškození cizí věci je podezřelý dosud neznámý pachatel, který posprejoval několik objektů ve Zlatých Horách. V době od 27. do 28. července černým sprejem vytvořil nápisy na elektrickém rozvaděči místního kina a třech informačních cedulích, které jsou umístěny v centru města. Svým jednáním způsobil škodu za 8.000 Kč.

Policisté pátrají po pachateli, který v Hradci – Nové Vsi poškodil osobní vozidlo. Třicetiletá majitelka svůj vůz zn. Škoda Superb zaparkovala v úterý 8. srpna okolo 21 hodiny na travnatou plochu za domem. Když se za dvě hodiny k vozidlu vrátila, bylo ze všech stran poškrábáno. Neznámý pachatel na něm vytvořil celkem 18 rýh v celkové délce 10 metrů. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 25.000 Kč.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí,KŘ Policie Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto archiv)