Svátek má: Miloslava

Regiony

Velikost textu:

Vybavení bytu k popelnicím nepatří!

Vybavení bytu k popelnicím nepatří!

Na základě telefonického oznámení vyjížděla v neděli v odpoledních hodinách hlídka Městské policie Olomouc na ulici U Pivovaru, kde měla být dle oznamovatele založena skládka a to nevhodným odložením odpadu.

Ilustrační foto
14. května 2019 - 08:00

Strážníci na místě zjistili, že zde bylo vedle popelnic odloženo několik kusů nábytku, lednice a pohovka. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo zjistit konkrétní osobu, která zde věci umístila, byla celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o odpadech.

Štěrk na chodníku

Štěrk na chodníku vadil kolemjdoucím
Na hromadu štěrku přes celou šíří chodníku, která zasahuje až do vozovky na ulici Polívkova, byli v pátek před sedmou hodinou večer upozorněni strážníci městské policie. Hlídka se na místě podařilo kontaktovat majitele vysypaného materiálu a ten předložil povolení k záboru veřejného prostranství. Jelikož však velikost zabraného místa neodpovídala povolenému rozsahu, byl muž hlídkou upozorněn na protiprávnost jednání a bylo mu sděleno, aby sjednal nápravu, což bez odkladu učinil.

Po útoku přišel o telefon
V pátek 10.5.2019 po osmé hodině večer se na služebnu Městské policie Olomouc dostavil muž, který sdělil, že byl v blízkosti Tržnice napaden neznámým mužem. K samotnému napadení mělo dojít u stánků s občerstvením na ulici Aksamitova, kdy neznámý muž měl poškozeného udeřit pěstí do obličeje a následně mu také odcizit telefon značky Nokia. Dotyčný měl krvavé zranění v oblasti nosu, které mu ošetřila hlídka a nebylo požadováno ošetření ze strany zdravotnické záchranné služby. Na základě těchto skutečností byla pro podezření ze spáchání trestného činu celá věc předána Policii ČR.

Pro Olomouckenovinky.cz  Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)