Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Výtěžek z charitativního prodeje punče je 30 tisíc korun

Výtěžek z charitativního prodeje punče je 30 tisíc korun

Téměř devatenáct tisíc korun vybrali v průběhu prodeje vánočního punče hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk společně s primátorem Olomouce Miroslavem Žbánkem.

Hejtman Ladislav Okleštěk
30. listopadu 2019 - 08:00
(Komerční sdělení)

Oba muži dorovnali výtěžek na rovných třicet tisíc. Charitativní akce proběhla v pondělí 25. listopadu v rámci olomouckých vánočních trhů.

„Výtěžek zamíří do společnosti Za sklem, která se stará o rodiny s dětmi, jež trpí poruchou autistického spektra. Rád bych touto cestou poděkoval všem lidem, kteří akci přišli podpořit, i těm, kteří ji pomáhali zorganizovat,“ uvedl hejtman Okleštěk.


Návštěvníci trhů se v průběhu pondělního odpoledne mohli nejen zahřát punčem a pomoct tak potřebným, ale zároveň měli příležitost se hejtmana s primátorem zeptat na věci, které je zajímají nebo trápí.


„S panem hejtmanem jsme prohodili pár slov o zimní údržbě. Myslel jsem si, že jako řidič z povolání ji dokážu posoudit nejlépe, ale překvapilo mě, jak moc je hejtman v obraze,“ dodal Karel Zatloukal z Olomouce, který na punč s hejtmanem vzal celou rodinu.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)