Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Z ošklivé výpadovky je moderní silnice, stavbu podpořil kraj

Z ošklivé výpadovky je moderní silnice,  stavbu podpořil kraj

Zásadní rekonstrukcí prošla v uplynulých měsících jedna z prostějovských páteřních komunikací. Plumlovská ulice, která odvádí dopravu z centra města směrem na Boskovice a Blansko, je znovu průjezdná.

Slavnostní otevření
4. listopadu 2019 - 08:00
(Komerční sdělení)

„Nově opravená silnice i její okolí vypadá skvěle. Věřím, že řidičům se po ní bude dobře a hlavně bezpečně jezdit,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Nově opravená silnice

Práce byly zahájeny v listopadu 2018, kdy Správa silnic Olomouckého kraje zrekonstruovala zhruba dvě stě metrů dlouhou část Plumlovské ulice s napojením na okružní křižovatku ulic Josefa Lady a Anglická.
Na jaře tohoto roku pak město Prostějov zahájilo opravy inženýrských sítí, chodníků, veřejného osvětlení, parkovacích ploch a úpravy veřejné zeleně.

„Na tyto práce navázala správa silnic v říjnu 2019 a opravila vozovku v délce 1,15 kilometru. Celková investice kraje přesáhla dvanáct miliónů korun,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.


Správa silnic navíc v rámci stavby opravila komunikaci v Blahoslavově ulici. Díky tomu došlo k propojení zrekonstruovaných úseků v Plumlovské ulici, Jiráskova náměstí a terminálu veřejné dopravy právě v Blahoslavově ulici.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)