Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Zajíc skončil v síti na volejbal

Zajíc skončil v síti na volejbal

Na zvíře zamotané v síti na volejbal ve sportovním areálu při gymnáziu na ulici Čajkovského byli v sobotu v ranních hodinách upozorněni strážníci Městské policie Olomouc.

Odchycený zajíc
10. září 2019 - 08:00

Hlídka na místě společně se správcem hřiště uvězněného zajíce vysvobodila a následně jej v pořádku na okraji města vypustila do volné přírody. Od začátku roku strážníci řešili celkem 140 odchytů zvířat, kdy v šesti případech se jednalo o odchyty zajíců.

Ilustrační foto

Výtvarné dílo po sobě smazal
Sloup veřejného osvětlení, semafor, dopravní značka a reklamní vitrína. Na všech uvedených věcech se na třídě Kosmonautů zvěčnil černou fixou v neděli kolem deváté hodiny večer osmnáctiletý mladík, na jehož počínání byli strážníci upozorněni. Hlídka dotyčného nalezla a ten se k věci přiznal. Protože se jednalo o omyvatelnou fixu, mladík vše pomalované alespoň částečně očistil. Trestu však neunikl a pro spáchání přestupku proti veřejnému pořádku mu byla ze strany strážníků uložena pokuta.

Senior v pyžamu spal v garáži
S nezvyklým problémem se dnes před půl šestou ráno obrátil na městskou policii pracovník ostrahy Fakultní nemocnice Olomouc. Důvodem byl senior oblečený v pyžamu, který spal v areálu garáží místní nemocnice. Po probuzení seniora strážníci zjistili, že muž je dezorientovaný a podchlazený, ale zároveň není pacientem nemocnice.


Ze zdravotních důvodů byl předán na urgentní příjem, kde se o něj postarali lékaři. Mezitím bylo zjištěno, že se jedná o sedmaosmdesátiletého muže, který bydlí v bytě, na ulici jen několik stovek metrů od nemocnice. Jak se na místo dostal, se však strážníkům nepodařilo zjistit.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)