Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Zdemolovali mladíci zeď?

Zdemolovali mladíci zeď?

Telefonické oznámení o skupině osob, které měly poškodit sádrokartonovou zeď v chodbě domu na Dolním náměstí přijalo v sobotu 24.11.2018 po jedenácté hodině večer Operační středisko Městské policie Olomouc.

Zdemolovaná zeď
27. listopadu 2018 - 08:00

Na místo bylo vysláno několik hlídek, kterým se podařilo před uvedeným domem kontaktovat čtyři podezřelé osoby. Tyto byly na oblečení a obuvi ušpiněny bílou barvou do poničeného sádrokartonu.

Oznamovatel na místě strážníkům uvedl, že slyšel podivný hluk na chodbě a zde spatřil uvedené mladíky, jak stojí u rozbité sádrokartonové příčky. Mladíci ve věku 19 – 20 let se k jednání na místě nepřiznali. Po vyčíslení způsobené škody bude celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.


Nezvyklé oznámení o krádeži řešili v neděli v podvečer strážníci Městské policie Olomouc. Tentokrát totiž nebyli vysláni přímo na prodejnu, ale do ulice U Hradeb, kde na ně na chodníku čekal pracovník ostrahy. Po příjezdu na místo strážníci spatřili muže, kolem kterého byl odhozen nákup za několik tisíc korun. Muž, který pracuje jako ostraha hypermarketu na ulici 8. května k celé věci uvedl, že spatřil na prodejně čtyři muže, kteří vzali různé zboží a to si dali do nákupních tašek a košů. Poté, co prošli přes pokladnu bez zaplacení, se dali i se zbožím na útěk. Oznamovatel skupinku pronásledoval až do ulice U Hradeb, kde tašky a koše odhodili a z místa utekli. Vzhledem k tomu, že škoda byla vyčíslena na částku 5 300,- Kč, strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celou věc převzala pro podezření ze spáchání trestného činu.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Oomouc)