Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Zdrogovaný cizinec zaútočil na muže nožem

Zdrogovaný cizinec zaútočil na muže nožem

Šumperští kriminalisté vyšetřují okolnosti násilného incidentu, ke kterému došlo v minulých dnech večr  v Kozinově ulici v Zábřehu.

Ilustrační foto
21. září 2021 - 08:00

Jedenačtyřicetiletý muž cizí státní příslušnosti tam měl v prostoru parkoviště fyzicky za použití kuchyňského nože napadnout o tři roky mladšího muže a způsobit mu řezná zranění, se kterými musel být ošetřen v nemocnici.

Zranění, která poškozený během incidentu utrpěl, ho naštěstí neohrožovala na životě. Útočníka se nám podařilo krátce po incidentu zadržet. Zatímco dechová zkouška u něj byla negativní, test na přítomnost omamných a psychotropních látek měl pozitivní na amfetamin.

Útočník již čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a také z přečinu výtržnictví. Policejní komisař také podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému dle trestního zákoníku až desetiletý trest odnětí svobody. Jde o muže s bohatou trestní minulostí, a to nejen majetkového, ale i násilného charakteru.


Zároveň se nejedná o jediný skutek, kvůli kterému byl obviněný v posledních dnech v hledáčku zábřežských policistů. Na svědomí má podle nich také neoprávněné vniknutí do obydlí své známé, ale také vloupání do chatky v zahrádkářské kolonii.
(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: PČR Olomouckého kraje)