Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Ženu vylekal had na zahradě

Ženu vylekal had na zahradě

 Ve čtvrtek 2.8.2018 před devátou hodinou ranní vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na základě telefonického oznámení na ulici Řepčínská, kde se na zahradě jednoho z domů nacházel had.

Odchycená užovka
8. srpna 2018 - 08:00

Hlídka na místě zjistila, že se jedná o užovku obojkovou. Tu strážníci odchytili a následně byla umístěna do odborné veterinární péče.

 Muž se rozjel i s botičkou
O tom, že s přiloženou „botičkou“ se opravdu nedá jezdit, se včera před polednem přesvědčil řidič vozidla Škoda Octavia na třídě Spojenců. Muž zřejmě přehlédl technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla, který byl namontován na levém předním kole. Vzhledem k nastalé situaci strážníci na místo přivolali kolegy z dopravní služby Policie ČR, kteří si celou věc převzali k dalšímu řešení.

Botička na autě

Nejdřív dělal nepořádek, poté skončil na záchytce
V pátek v brzkých ranních hodinách řešili strážníci Městské policie Olomouc dva incidenty v centru města s jedním a tím samým mužem. Nejprve byli strážníci vysláni do ulice Pavelčákova, kde měl dle záběrů z Městského kamerového dohlížecího systému muž vzít zde odstavené jízdní kolo a s ním hodit o zem. Během řešení incidentu se podařilo na místě kontaktovat i majitelku kola, která hlídce sdělila, že případnou škodu vyčíslí až po důkladné kontrole bicyklu. O dvě hodiny později hlídka vyjížděla na Horní náměstí, kde stejný muž nejprve u jedné z předzahrádek převrátil reklamní poutač a následně u Ariónovy kašny také jednu lavičku. Vzhledem k tomu, že muž se během incidentů stihl značně posilnit alkoholem, skončilo jeho účinkování v centru města odvozem na protialkoholní a záchytnou stanici, kde mu byla zjištěna hodnota 2,27 promile alkoholu v dechu.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)