Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Zpoždění vlaků způsobuje zabezpečení. Kraj situaci řeší

Zpoždění vlaků způsobuje zabezpečení. Kraj situaci řeší

Cestující na trati Olomouc – Uničov – Šumperk se v posledních dnech častěji potýkají se zpožděním spojů, či jejich úplného odřeknutí. Komplikace způsobuje výpadek zabezpečovacího zařízení ETCS na trati, ale v menší míře i poruchy vlaků. Olomoucký kraj situaci aktivně řeší.

Ilustrační foto
9. listopadu 2023 - 08:00

„Cestující jsou nespokojení, a já je chápu. Mají nárok na bezpečnou, pohodlnou a hlavně včasnou dopravu. Za vzniklé potíže, i když nejsou zaviněné krajem, se jim omlouvám a zároveň ujišťuji, že se situaci snažíme vyřešit co nejrychleji,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Problémy na této trati trvají delší dobu. Měsíčně docházelo z důvodu výpadku zabezpečovače přibližně ke třiceti zásahům do jízd vlaků. Nejkritičtější byl poslední říjnový den, kdy dopravce odřekl celkem patnáct vlakových spojů. Nespokojenost cestujících se zvyšovala hlavně v souvislosti s neinformovaností o aktuální situaci ze strany dopravce a správce železniční infrastruktury.„Zabezpečovací systém je v pilotním režimu, a to z toho důvodu, aby se všechny nedostatky vyladily. Nespolehlivost systému ETCS už řeší zástupci železničních subjektů v republice. Jakmile závadu vyřešíme, trasa z Olomouce do Šumperka bude jedna z nejbezpečnějších tratí v Česku,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

Olomouckenovinky.cz informovala Mgr.Radka Kmochová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
17%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
76%