Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Zřiďte si vysokou půjčku a vyděláte! Vydělal podvodník

Zřiďte si vysokou půjčku a vyděláte! Vydělal podvodník

Policie v Přerově zahájila úkony trestního řízení pro trestné činy podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. Vydělat na kryptoměnách chtěla starší žena.

Ilustrační foto
27. listopadu 2021 - 08:00

Té se ale transakce nezdařila podle jejich představ a přišla o statisíce. V měsíci říjnu se zaregistrovala na internetových stránkách, kde se nabízela možnost investovat do kryptoměny. Na stránkách uvedla svoji emailovou adresu a číslo na mobilní telefon.

V průběhu následujících dní se jí několikrát ozval makléř společnosti, se kterým komunikovala a diskutovala o možnosti zhodnocení finančních prostředků. Poškozenou svým přesvědčovacím umem přiměl k tomu, aby jako první investici zaslala 300 dolarů, což udělala a navíc, aby si u banky zřídila půjčku 900 000 Kč.


Prostřednictvím internetu si půjčku vzala a dle pokynu, ve třech splátkách, následně zaslala na účet zřízený u české banky 850 000 Kč. Na základě dalších instrukcí týkající se ověření její osoby pro investování, vložila poškozená na internetové stránky své údaje včetně fotokopií osobních dokladů, svého bankovního účtu a platební karty.

Žena podvodníkovi navíc umožnila prostřednictvím aplikace dálkový přístup k jejímu počítači. Jakmile udělala vše, co se od ní čekalo, přestal s ní makléř a další, rádoby pracovníci společnosti zabývající se zhodnocením finančních prostředků, komunikovat. Poškozená žena se tak zhodnocení vypůjčených peněz nedočká a navíc je bude muset splácet.
(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: PČR Olomouckého kraje)