Svátek má: Ivan

Sport

Velikost textu:

Na Czech Open ve stolním tenise míří i mistři světa

Na Czech Open ve stolním tenise míří i mistři světa

Už za čtyři týdny si v Olomouci přijdou na své všichni fanoušci stolního tenisu. Na letošní ročník Czech Open totiž míří hráči a hráčky absolutní světové špičky.

Ilustrační foto
28. července 2017 - 08:00

Turnaj seriálu Seamaster 2017 ITTF World Tour se koná ve dnech 22. - 27. srpna a poprvé se bude hrát OMEGA centru sportu. Mezi přihlášenými figurují takové hvězdy jako Němci Dimitrij Ovtcharov (4. hráč světového žebříčku), Timo Boll (6.), Japonec Jun Mizutani (7.), jeho reprezentační kolegyně Kasumi Ishikawaová (7.) nebo Němka Han Ying (9.). Celkem by se na Hané mělo představit přes tři sta třicet hráčů a hráček z jedenačtyřiceti zemí celého světa, včetně výpravy jedenácti zástupců Číny.


"Vypadá to letos opravdu skvěle. Mezi přihlášenými je spousta zvučných jmen, nejen z Evropy, ale také z Asie. To nás moc těší. Přijedou například mistři světa z letošního Düsseldorfu ve smíšené čtyřhře Maharu Yoshimura, Kasumi Ishikawová z Japonska. V Olomouci samozřejmě společně hrát nebudou, ale konkrétně Ishikawová bude s největší pravděpodobností nasazenou jedničkou ve dvouhře žen," připomíná ředitel turnaje Nikolas Endal.

Českou republiku bude reprezentovat celkem pětadvacet mužů a žen. Nechybí mezi nimi nikdo z domácí špičky a turnaj jako takový bude jednou z posledních prověrek před ME družstev, které se koná v polovině září v Lucembursku.

Turnaj Czech Open je nedílnou součástí okruhu světové série už několik let a není tedy divu, že vedení Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF) svěřila organizátorům tohoto podniku otestovat jednu novinku. Ve snaze zatraktivnit televizní přenosy stolního tenisu a minimalizovat tzv. hluchá místa mezi výměnami se ITTF rozhodla vyzkoušet na vybraných turnajích seriálu Seamaster World Tour 2017 systém „Multi Balls“, tedy požívání více míčků během hry. V Olomouci bude tato novinka otestována poprvé.

Systém se úspěšně používá v čínské Superlize a jeho hlavním cílem je zkrátit čas mezi jednotlivými výměnami v průběhu zápasu. Rozhodčí bude mít k dispozici několik míčků, které může postupně posílat do hry ve chvíli, kdy je pravděpodobné, že by nastala několikasekundová pauza.

Rekonstrukce průtahu obcí Odrlice přišla na 42 milionů korun

„Turnaje World Tour se hrají na velkých kurtech 10×20 metů a ve chvíli, kdy po výměně skončí míček někde vzadu u ohrádky, nastává pro diváky nežádoucí přestávka. Hráči toho samozřejmě mnohdy využívají ke krátkému odpočinku, mohou se zamyslet nad další taktikou, ovšem toto je ve své podstatě zdržování hry a je v rozporu s pravidly. Snahou ITTF je proto co možná největší plynulost hry, bez zbytečných pauz mezi jednotlivými výměnami,“ dodává Nikolas Endal.

Podle webu města Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto město Olomouc)