Svátek má: Andrea

Sport

Velikost textu:

Sportovci do Senátu nedocválali ani nedobruslili a už vůbec nedojeli

Sportovci do Senátu nedocválali ani nedobruslili a už vůbec nedojeli

Volby do Senátu Parlamentu ČR konané v prvním kole  ve dnech 7. října a 8.října 2016 a ve druhém ve dnech 14. října a 15.října 2016 nedopadly pro kandidující sportovce dobře. Do druhého kola se probojovali sice Josef Váňa a Jiří Šlégr, ale zůstali před branami Senátu.

Josef Váňa kandidát do Senátu za Karlovarský kraj
16.říjen 2016 - 15:01

Proč se tak stalo je otázkou pro politology, ale i tak je zřejmé, že sportovci měli proti sobě veřejností lépe vnímané soupeře.

Do druhého kola se probojoval trenér a majitel stáje dostihových koní  Josef Váňa, ale jeho soupeř starosta Božího Daru Jan Horník měl ve druhém kole  téměř dvakrát více hlasů.

Váňa: Kurva, paní primátorko, s tou Chuchlí od povodní nikdo nic nedělal

Stejně dopadl ve druhém kole voleb i hokejista Jiří Šlégr, jehož ve druhém dějství předběhla lékařka Alena Dernerová se sedmdesáti procentní převahou.

Navíc, když  Senát bude muset opustit nezvolený stávající senátor cyklista Jozef Regec, ze slavných sportovců v Senátu Parlamentu ČR nebude téměř  nikdo. 

Pokud za sportovce  nepovažujeme bývalého profesionálního horolezce Leopolda Sulovského nebo  tuzemského zakladatele organizovaných sportovců v  zimních sportech na prknech znovuzvoleného Jana Horníka.

I v minulosti  sportovci do Senátu  kandidovali, ale rovněž neúspěšně jako například  v roce 2014 fotbalista  Antonín Panenka.

Kolik hlasů nakonec získali sportovci v podzimních volbách do Senátu?

Josef Váňa     5216   a   4148 hlasů
Jiří Šlégr         3644  a    2821 hlasů
Oto Zaremba vzpěrač a olympijský vítěz   1339 hlasů
Pavel Ploc  skokan na lyžích a olympijský medailista  2382 hlasů
Jozef Regec  cyklista a olympionik  4946 hlasů
Zděnek Zlámal místopředseda FA ČR 3441 hlasů
Pavel Studnička  trenér atletiky  3418 hlasů
 
(ps, prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)