Svátek má: Radim

Zprávy

Velikost textu:

AT: V případě konvenční války s „rudými" USA prohrají!"

AT: V případě konvenční války s „rudými" USA prohrají!"

Podle výsledků válečné hry „rudých" proti „modrým" dospěla RAND Corporation k závěru, že „modří" v podobě USA by s „rudými" v podobě Ruska a Číně v případě konvenčního konfliktu „prohráli".

Pentagon
16. března 2019 - 04:20

Jak napsal American Thinker, hlavní hrozba americkým jednotkám vychází z nejnovějších vysoce přesných raket dlouhého doletu, což se zhoršuje obecnou slabost americké vzdušné obrany v Evropě.

Podle výsledků každoroční válečné hry „Red on Blue“ RAND Corporation dospěla k závěru, že Spojené státy v případě konfliktu bez použití jaderných zbraní s Ruskem a Čínou prohrají, uvedl American Thinker.

Americký vědecký výzkumný institut v Santa Monice v Kalifornii provádí podobnou simulaci od roku 1952. Cílem těchto her je určit, jak mohou Spojené státy („modří") bojovat proti „rudému" soupeři. Společnost  modeluje protivníka pomocí asymetrických strategií a bojových nástrojů, což strategům Pentagonu umožňuje nalézt odpovědi na neznámé hrozby.

Nicméně, podle analytika RANDu Davida Ochmanka, v případě konfliktu „modrých" v podobě moderních amerických ozbrojených sil „dostanou přes prsty" od „rudých", jejíž úlohu hraje Rusko a Čína.

Zpráva společnosti nazvaná „Deficit obrany Ameriky" tvrdí: navzdory skutečnosti, že USA vynakládají 700 miliard dolarů ročně na „arzenál supervýzbroje" včetně neviditelných stíhaček a letadlových letadel o délce 335 metrů, síly Pentagonu „utrpí těžké ztráty v jednom scénáři za druhým a stále nemohou zabránit Rusku a Číně“ porazit spojence Washingtonu v pobaltských státech nebo na Tchaj-wanu.

Podle RAND Corporation expanze NATO po studené válce a začlenění bývalých členů Varšavské smlouvy z východní Evropy a pobaltských států přispěly k vytvoření nejasných amerických bezpečnostních závazků. Vzhledem k tomu, že kvůli hospodářskému úspěchu Čína rychle vyvíjí útočnou modernizaci, má Amerika  ůzranitelná místa“ při demonstraci své vojenské síly.


Ačkoli mnoho amerických high-tech zbraní vyvinutých během posledních dvou desetiletí je docela efektivních, bojové prostředky rozmístěné na velkých pozemních základnách, stejně jako velké letadlové lodě jsou zranitelné kvůli úspěchu Ruska a Číny při vývoji vysoce přesných raket dlouhého doletu.

V této souvislosti poznamenal bývalý náměstek ministra obrany Robert Work, že v každém případě "vím, že když se F-35 objeví na obloze, má převahu ve vzduchu, ale na zemi je tento stroj ničen ve velkém množství".

Podle něj pokaždé, když se „rudému“ podaří zničit nepřátelské velitelské stanoviště, hra se zastaví, protože je neuvěřitelně obtížné ovládat vojáky s prázdnými obrazovkami a rušením v rádiu.

Ochmanek identifikoval rostoucí arzenál „inteligentních" zbraní „rudých“ jako existenční hrozbu pro „prvky, které závisí na tak sofistikované infrastruktuře na základnách jako jsou přistávací dráhy a tankovací cisterny". Pokud jde o výstavbu 13 miliardových letedlových lodí, Ochmanek poznamenal: „pro stroje na hladině moře to bude tuhé".

RAND navíc dospěla k závěru, že vojenské zásobovací základny NATO a 58 taktických brigádních skupin NATO v Evropě jsou prakticky bezbranné proti útokům raketových střel, letounů a vrtulníků „protože armáda se reálně zbavila mobilních protiletadlových jednotek".

Jako součást své zprávy RAND poukázala na to, že je třeba investovat zhruba 24 miliard dolarů do raket, které dokážou ničit další střely, letadla a drony „rudých". Z dlouhodobého hlediska doporučila vývoj laserů, železničních zbraní a vysoce výkonných mikrovlnných zařízení pro protiraketovou obranu.

(kou, prvnizpravy.cz, americanthinker.com, foto: arch.)