Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Britská policie chrání krajní pravici před mléčnými koktejly!

Britská policie chrání krajní pravici před mléčnými koktejly!

Jedna z restaurací McDonald's v Edinburghu byla nucena dočasně přestat prodávat mléčné koktejly na žádost policie.

Ilustrační foto
21. května 2019 - 10:15

Podle The Independent je takový neobvyklý zákaz spojen se skutečností, že v blízkosti restaurace mluvil pravicový britský politik Nigel Farage – a faktem je, že aktivisté, kteří se stavěli proti pravicovým silám, už nějakou dobu protestují vůči politikům tímto mléčným výrobkem.

Jedna z restaurací McDonald's v Edinburghu, která se nachází nedaleko místa, kde hovořil vůdce „Strany brexitu“ Nigel Faraj během volební kampaně před parlamentními volbami ve Velké Británii, byla nucena pozastavit prodej mléčných koktejlů. Podle deníku byl na žádost policistů zaveden dočasný zákaz  mléčných výrobků z obavy, že by aktivisté, kteří se stavíi proti panu Farageovi, na něj koktejly házeli.
 
Jak bylo uvedeno v materiálu, před časem přijali odpůrci ultrapravicových sil novou protestní taktiku a začali házet na politiky, kteří s nimi nebyli spokojeni, nikoliv „tradiční“ vejce, ale mléčné koktejly. Kandidáti Carla Benjamina na stranu Nezávislosti Spojeného království, stejně jako nezávislý kandidát a aktivista Tommy Robinson, byli v tomto měsíci již podrobeni útokům tohoto druhu.

 
Mléčný koktejl je výhodnější oproti vejcím v tom, že nepřitahuje nepřiměřenou pozornost strážců, a také vyniká na pozadí tmavých obleků, které politici často nosí, vysvětlil s chutí komentátor The Independentu.
 
Dalším důvodem původního použití mléčných výrobků může podle britských analytiků být snaha aktivistů obrátit symboliku krajní pravice proti ní: veřejní činitelé podobných názorů v minulosti používali mléko jako symbol „nadřazenosti bílé rasy“ v souvislosti s její barvou a predispozicí asijských lidí a africký původ k nesnášenlivosti laktózy, vysvětlil autor článku.
 
Mezitím McDonaldův dočasný zákaz neodolaly využít jeho konkureční řetězce Burger King - společnosti zveřejnila Skotům na Twitteru, že si mohou vždy koupit koktejl v jejich restauracích, napsal The Independent.

(kou, prvnizpravy.cz, independent.co.uk, foto: arch.)