Svátek má: Zbyněk

Zprávy

Velikost textu:

CM: NATO provokuje Rusko manévry na ukrajinském nebi!

CM: NATO provokuje Rusko manévry na ukrajinském nebi!

Ukrajina provede na svém území společné „nebezpečné“ manévry se Spojenými státy a dalšími členskými zeměmi NATO, uvedl reportér Contra Magazin.

Americké stíhačky F-15 "Eagle"
11. října 2018 - 11:05

Autor článku je rozčíleně nazývá dalším pokusem provokovat Rusko. Je přesvědčen, že tyto manévry nemají nic společného s „mírem a bezpečností": s největší pravděpodobností přiblíží svět k třetí světové válce.

Ukrajina může zavést svět do třetí světové války, napsal Contra Magazin. Někteří komentátoři považují takové argumenty za „panikaření" a „ruskou propagandu", ale nelze podceňovat výbušnost ukrajinského konfliktu, třebaže Ukrajina zmizela z titulků předních médií, uvedl autor materiálu Marco Maier.

Kyjevská vláda a NATO nadále pokračují v provokacích Ruska. A tato provokace dosáhla dalšího vrcholu po dodávkách amerických zbraní Ukrajině ve vzdušném cvičení „Clear Sky – 2018" („Čisté nebe“). Budou se konat obranná opatření na „ochranu vzdušného prostoru" Ukrajiny proti Rusku. Manévrů se zúčastní nejen letectvo USA, ale i dalších členských zemí NATO, zejména Polska, Rumunska, Spojené království a Nizozemska.
 
Velvyslanectví USA eufemisticky označuje manévry za „mnohonárodnostní vojenské cvičení s důrazem na mír a bezpečnost".

„Mír? Bezpečnost?“ nechápe Maier. „Stálá agrese proti Moskvě samotnou Ukrajinou i NATO nás přivede k opaku."


Přičemž jen zdrženlivost šéfa Kremlu Vladimíra Putina vede k tomu, že nejsou ruské jednotky na pochodu v důsledku Západem podporovaného převratu a že ukrajinští oligarchové u kormidla jsou stále na svých místech. Koneckonců jsou to jednotky Kyjeva, které způsobují masakry v Donbasu, protože tam lidé nechtějí uznat převratovou vládu.
 
Očekává se, že se cvičeních zúčastní 700 vojáků, z nichž polovina jsou Ukrajinci, dodala publikace. Americké letectvo zajistí pro letecké manévry F-15 Eagle a C-130 Hercules, stejně jako své bezpilotní letouny. Ukrajina poskytne 30 kusů létajících zařízení.

(kou, prvnizpravy.cz, contra-magazin.com, foto: arch.)