Svátek má: Alexandra

Zprávy

Velikost textu:

CM: Zatímco CIA „řádí“ na německé půdě, Berlín hledá ruské špiony

CM: Zatímco CIA „řádí“ na německé půdě, Berlín hledá ruské špiony

Většina vyšetřování úřadu německého generálního prokurátora pro podezření ze špionáže se týká Rusů, píše Contra Magazin.

Ilustrační foto
21.duben 2017 - 11:05

Zároveň jsou Spojené státy v počtu těchto případů jsou na posledním místě, ačkoliv vedou velmi aktivní zpravodajskou činnost v Německu, uvedl Marco Maier, autor materiálu. Podle jeho názoru, to naznačuje, že je Spolková republika Německo „okupována“ Američany, a je nucena smířit se jejich činností vna svém území.

V podstatě základem činnosti vyšetřování pro podezření ze špionáže úřadu německého generálního prokurátora bylo vedeno proti ruským občanům, uvedl Contra Magazin. Za posledních 10 let bylo těchto případů byly pouze 123. Na Rusy připadalo 27, 22 na Íránce, na Turky a Číňany 15 případů. Spojené státy jsou až šesté (7), kousek za Sýrii (8), uvedl Marco Mayer.

Kurier: Americká NSA uspořádala hon na německé a rakouské firmy!

Pokud vezmeme v úvahu, že Američané mají v Německu řadu zpravodajských organizací, tento poměr se zdá být divný, konstatuje novinář. Předpokládálo by se, že řízení proti Američanům by mělo být více. Avšak i skandál NSA s odposlechy ukázal, že německé úřady se vyšetřování amerických tajných služeb velmi zdráhají.

„Posiluje to rovněž obvinění, podle kterého Německo jako země okupované Spojenými státy, by měla pouze tolerovat americké aktivity,“ uzavírá Maier. „Zatímco NSA a CIA řádí na německé půdě, vede se hlavní šetření proti ruským špionům“.

(kou, prvnizpravy.cz, contra-magazin.com, foto: arch.)