Svátek má: Tadeáš

Zprávy

Velikost textu:

CNN: Trump ohodnotil svůj boj s pandemii „jedničkou s hvězdičkou“

CNN: Trump ohodnotil svůj boj s pandemii „jedničkou s hvězdičkou“

V nedávném rozhovoru Donald Trump uvedl, že jeho administrativa odvedla fenomenální práci v boji proti pandemii, kterou označil za „jedničku s hvězdičku“, napsala CNN.

Donald Trump, prezident USA
24. září 2020 - 10:10

Jak stanice uvedla, toto prohlášení bylo učiněno na pozadí toho, jak se Spojené státy chystají dosáhnout hranice 200 tisíc úmrtí na koronaviry.

USA téměř dosáhly temné hranice 200 000 Američanů, kteří zemřeli na koronavirus, uvedla CNN. A jak si americký prezident Donald Trump uctí památku tak vážného počtu obětí? Takhle.

„Jsme v bodě obratu," řekl šéf Bílého domu Fox & Friends. „Nesnáší, když to říkám, ale je to tak. Odvedli jsme fenomenální práci. Nejen dobrou práci, ale fenomenální práci. Jedinou výjimkou jsou vztahy s veřejností, ale také proto, že jsem čelil falešným zprávám. Ve vztazích s veřejností si dávám slabé tři. Za samotnou práci dostaneme jedničku s hvězdičkou. Fenomenální práce. Jednička s hvězdičkou.“

Prohlášení je odrazem toho, jak Trump dříve odpovídal na podobné otázky týkající se jeho boje proti viru. Například v polovině března, kdy se ve Spojených státech rychle šířila koronavirová pandemie, Trump vyhodnotil svojireakci na 10 z 10. A v červenci, když se novinář listu The Washington Post zeptal, jaké hodnocení by si dal americký vůdce, řekl: „Jedničkou". ŠéfBílého domu zároveň dodal, že pokud jeho administrativa přijde s lékem a vakcínou na boj proti koronaviru, dá si jedničku s hvězdičkou.

Jak CNN připomněla, v listopadu 2018 označil Trump stejnou známkou celou svou prezidentskou administrativu.


Možná se divíte, jak by si současný prezident Spojených států mohl dát nejvyšší hodnocení v boji proti koronaviru, když už připustil, že bagatelizuje hrozbu této nemoci pro společnost, vyjádřil skepsi ohledně nošení masek, nabídl nevyzkoušené a dokonce nebezpečné prostředky boje s virem a opakovaně podceňoval počet obětí?

„Je to jednoduché! Trump žije ve fantasy světě, který sám vytvořil. A vždy to tak bylo. Na tomto světě je nejchytřejší, nejvzdělanější, nejúžasnější, nejkrásnější a nejúspěšnější člověk na světě. Objektivní fakta v tomto světě ustupují do pozadí. A Trump se vždy - ať už v obchodní nebo politické sféře - obklopil lidmi, kteří tvrdili, že jeho svět je skutečný, a ten skutečný svět je jakýmsi konspiračním příběhem, který propagují jeho „elitní“ nepřátelé z Demokratické strany a médií,“ poznamenal článek.

To vše umožňuje Trumpovi žít v jakési bublině. Před zvolením za prezidenta mu jeho bohatství umožnilo existovat v této bublině. Nyní dělají stráže Bílého domu totéž, poukázala CNN.

Trumpovým problémem je, že v politice je to, jak se hodnotíte, mnohem méně důležité než hodnocení vaši práci dávají lidé, kteří vás podporují formou hlasů. A v tomto ohledu Trump selhává.

Společný průzkum veřejného mínění NBC a The Wall Street Journal zveřejněný v neděli ukázal, že bývalý viceprezident Joe Biden s obrovským náskokem 51% ku  29% před Trumpem, který z nich podle Američanů bude efektivněji bojovat proti koronaviru.

Jak CNN dodala, zatím neexistují důkazy o tom, že by Spojené státy již dosáhly „bodu obratu“ v boji proti viru, jak v pondělí předložil šéf Bílého domu.

„A zatímco si Trump může svobodně dát jakékoli hodnocení svého boje proti viru, jeho voliči s ní nesouhlasí. Absolutně nesouhlasí,“ uzavřel článek.

(kou, prvnizpravy.cz, cnn.com, foto: arch.)