Svátek má: Pavla

Zprávy

Velikost textu:

Čtyřicet procent Američanů preferuje socialismus před kapitalismem

Čtyřicet procent Američanů preferuje socialismus před kapitalismem

Američané se stále častěji zajímají o socialismus, a to platí zejména pro mladé dospělé mladší 30 let. Čtyři z deseti Američanů dnes upřednostňují socialismus před kapitalismem.

Nezaměstnaní před Úřadem práce
13. září 2017 - 07:20

Pokud budou pokračovat současné trendy, je to jen otázka času, kdy se stoupenci socialismu stanou většinou. Samozřejmě, že americká společnost byla již velmi silně socializovaná. Byli jsme vyškoleni, abychom věřili, že pokud existuje nějaký problém, pak je úkolem vlády to napravit a časem se vláda na všech úrovních našeho systému právě zvětšovala a zvětšovala.

Ale to, co většina Američanů si neuvědomuje, je, že Spojené státy by se nikdy nestaly ekonomickou mocí bez kapitalismu na volném trhu a čím dál tím víc se odkloníme od našich kořenů, tím hlubší budou naše ekonomické problémy. Potřebujeme vůdce, kteří jsou ochotni vstát a hrdě prohlásit, že kapitalismus svobodného trhu funguje neuvěřitelně dobře, když jsou spory odstraněny a to je přesně to, co hodlám dělat, píše Michael Snyder, republikánský kandidát ve státu Idaho.

Před nedávnem provedený průzkum  u dospělých Američanů odhalil znepokojující věc, a to, že 40 procent všech Američanů nyní "upřednostňuje socialismus před kapitalismem" ...

"To je velká menšina," řekl George Barna, "zahrnuje většinu liberálů - kteří budou tlačit k úplně jinému ekonomickému modelu, který by vládl našemu národu. To je věc občanských válek. Měly by se spustit poplašné zvony mezi tradičněji orientovanými vůdci v celém národě. To, že 40 procent Američanů dává přednost socialismu před kapitalismem, to by mohlo znamenat zásadní změnu chování politiků, kteří předkládají zákony a  rozhodují o uplatňování nových a již existujících zákonů.

Co se stane, když se toto číslo zvýší nad 50 procent? Chystáme se vydat přes stejnou cestu, jakou Evropa odešla?, ptá se Michael Snyder.

Podpora socialismu je zvláště vysoká u mladých lidí. Průzkum Gallupova v roce 2016 zjistil, že ohromujících  55 procent Američanů mladších 30 let má pozitivní pohled na socialismus. Studie Harvardské univerzity, o níž informoval Washington Post, také zjistila, že 51% dospělých z USA ve věku do 30 let "nepodporuje kapitalismus".

Tato čísla pomáhají vysvětlit, proč politici, jako jsou Bernie Sanders a Elizabeth Warrenová, mají tak vysokou míru podpory. Tito mladí lidé byli vychováni ve školách, kde je učili, že dnes máme v Americe "systém volného trhu", i když to vůbec není pravda. A když se hospodářské podmínky zhoršují, miliony těchto mladých lidí se stávají rozčarovanými.


Mzdy stagnují nebo klesají. Náklady na zdravotní péči, péči o děti a výuku stále exponenciálně  rostou. Pracovní místa na plný úvazek se stávají smluvními pozicemi, prémie jsou omezeny. Pracovní místa střední třídy jsou nahrazena nízkoprahovými službami. Očekávání amerického života vašich rodičů, když jste se narodili - že "dlouhý boom" přinese bezkonkurenční prosperitu - se rozpadne.

Baby boomers vám říkají, že existuje cesta: vysokoškolské vzdělání, které bylo vždy klíčem k dobré práci. Zdá se však, že se to už neděje. Absolventi vysoké školy, které znáte, se utopí ve studentských  dluzích, pracují za minimální mzdu nebo v práci na nezaplacených stážích. Prestižní pracovní místa jsou stále více zastoupena ve městech, kde se nájem za období desetiletí ztrojnásobil. Nemůžete si dovolit přestěhovat se do města kdokoliv a nemůžete si dovolit zde zůstat.

Roky po letech "tréninku" v našem selhávajícím systému veřejné výuky přesvědčily velké množství mladých lidí, že řešením jejich  ekonomických nepořádků je posun směrem k socialismu.

Ale samozřejmě to je poslední věc, kterou potřebujeme. To, co skutečně potřebujeme, je znovu objevit principy, které dělaly naše hospodářství tak skvělé, ale existuje jen velmi málo národních vůdců, kteří už tyto zásady obnovují.

Pokud budeme pokračovat v našem trvalém pochodu po cestě směrem k socialismu, nakonec skončíme jako všechny ostatní neúspěšné socialistické experimenty v celé historii ...


Podívejme se na socialistickou alternativu, kterou preferují Sanders a Warren. Úzkosti, deprivace a zaostalost, které způsobily obyvatelům kdekoli a kdykoli byly vyzvány, jsou bezhraniční. Jsou to největší empirické datové soubory politického a ekonomického selhání v dějinách lidstva. Ve Venezuele jen poslední nešťastný experiment, upozornil na to, že největší světové zásoby ropy jsou ukradené, zatímco děti hladoví na ulicích. Historické dědictví sovětského socialismu, nacionálního  socialismu a maoistického komunismu, ukazuje nejnebezpečnější verze této jedovaté levicové politické ideologie, tak dobře známé, že to nemusí být zde zkoušeno.

Dokonce i ty země, které zažily jemnější "demokratický socialismus", jako je moderní Jižní Afrika a Brazílie, umožnily korupčními politikům, aby se zbavili státního průmyslu, zatímco chudí žijí a umírají ještě mladí ve slumech. Dokonce i v socializovaných utopiích Evropy to znamenalo destruktivní míru nezaměstnanosti mládeže, nedostatek inovací a úmrtí v nemocnicích.

Náš národ je v hlubokých, hlubokých potížích a každý den se zhoršuje.

Nyní je čas vstát a bojovat za budoucnost našeho národa, protože pokud se nám to nepodaří, jednou se probudíme a zjistíme, že země, kterou jsme všichni milovali tolik, je pryč, píše v závěru komentáře Michael Snyder.

(rp,prvnizpravy.cz,conspiracynalyst,fozto:arch.)