Svátek má: Valdemar

Zprávy

Velikost textu:

DWN: Kvůli sankcím ztrácí německý byznys půdu pod nohama!

DWN: Kvůli sankcím ztrácí německý byznys půdu pod nohama!

Kvůli sankcím Západu proti Moskvě německé podniky v Rusku „ztrácí půdu pod nohama", píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten. A s následky protiruských sankcí se zdá budou dlouho bojovat, uvádí publikace.

Německý byznys přichází o miliardy eur
5. listopadu 2018 - 10:15

Ruská federace zůstává „nesmírně důležitým" trhem pro německé podniky a hlavním dodavatelem zemního plynu pro „největší evropskou ekonomiku", napsal Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Podle Juliana Hinze z Kielského institutu pro světovou ekonomiku měly západní sankce velmi negativní dopad na obchod mezi Německem a Ruskou federací.

„Hlavní škody navíc nejsou zapříčiněny samotnými sankcemi, ale kvůli skutečností, že pro podniky je nyní obtížnější financovat obchod s Ruskem, protože většina německých bank již opustila Ruskou federaci," poukázal Hinz.


Jak je uvedeno v jedné ze zpráv Kielského institutu světové ekonomiky: „Měsíční objem německého vývozu je v průměru o 727 milionů dolarů nižší než ve scénáři bez sankcí. To představuje 0,8% celkového vývozu. Tak téměř 40 procent západních ztrát nese Německo."

Je však obtížné odhadnout, jak velké škody způsobí německým podnikům nové americké sankce proti Ruské federaci, napsal autor článku deníku Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Rusko-německá obchodní komora varovala, že krátkodobé sankce mohou stát německé společnosti „stovky milionů eur", a v dlouhodobém výhledu - „miliardy".

(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: arch.)