Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Giuliani poradil Zelenskému, aby se zbavil nepřátel USA ve svém okolí!

Giuliani poradil Zelenskému, aby se zbavil nepřátel USA ve svém okolí!

Rudolph Giuliani, právník Donalda Trumpa, řekl, že svou cestu na Ukrajinu zrušil kvůli tomu, že Vladimira Zelenského obklopují „nepřátelé Spojených států“ a Donalda Trumpa.

Rudolph Giuliani, Trumpův právník
17. května 2019 - 10:10

Jak napsal ukrajinský portál „Strana.ua“, Giuliani také dodal, že doufá, že Zelensky povede otevřené vyšetřování proti těm lidem, kteří dovolili korupční výměnu informací, která poškodila kandidáta Trumpa a jeho volební kampaň.

Novinář Dmitrij Anopčenko udělal rozhovor s právníkem Donalda Trumpa Rudolphem Giuliani, který nedávno odmítl odjet do Kyjeva setkat se s Vladimirem Zelenským. Podle „Strany.ua“ to Giuliani vysvětlil tím, že v okolí Zelenského je „nepřátelé USA“ a Donalda Trumpa.
 
„Opravdu jsem chystal na Ukrajinu, ale cestu jsem zrušil, protože jsem zjistil, že zvolený prezident je obklopen lidmi, kteří mají k americkému prezidentovi nečestný postoj. Jeden z nich je odsouzen za nezákonně splupracoval a pomáhal při kampani soupeřce prezidenta Trumpa, Hillary Clintonové,“ řekl Giuliani.

 
Dodal, že Zelenskij je nyní v rukou lidí, kteří dovolili zkorumpovanou výměnu informací, která poškozující kandidátku Trumpa a jeho kampaň. Do toho byli zapojeni někteří ukrajinští představitelé, stejně jako Američané, včetně zástupců Národního výboru demokratické strany USA Hillary Clintonové a amerického velvyslanectví v Kyjevě. Giuliani také dodal, že doufá, že Zelenskij povede otevřené vyšetřování těchto událostí.
 
„Doufám, že zvolený prezident pochopí, kým je obklopen a jakou situaci vytváří. A je obklopen lidmi, kteří z mého pohledu - jako prezidentova právníka – se velice silně osobně staví, ne politicky, ale osobně proti prezidentovi Trumpovi.  Jsem z toho velmi znepokojen. Možná to není moje věc - ale jsem americký občan, který chce pro Ukrajinu to nejlepší. A kolem zvoleného prezidenta jsou i další lidé, kteří nemají nejlepší úmysly. Mluvím o těch, kteří jsou spojeni s Igorem Kolomojským a Gennadijem Bogoljubovem,“ dodal americký právník.

Oba jsou označováni za ukrajinské oligarchy, Kolomojský, o němž se spekulovalo, že podpořil Zelenského volební kampaň, se navíc v těchto dnech podle ukrajinských médií po dvou letech vrátil na Ukrajinu.

(kou, prvnizpravy.cz, strana.ua, foto: arch.)