Svátek má: Heřman|Hermína

Zprávy

Velikost textu:

Guvernér New Yorku: Koronavirus se na nás valí jako expres!

Guvernér New Yorku: Koronavirus se na nás valí jako expres!

Guvernér New Yorku Andrew Cuomo uvedl, že území pod jeho kontrolou je kvůli „rychlému rozšíření koronaviru“ v „zoufalém závodu s časem“.

Andrew Cuomo, guvernér státu New York
26. března 2020 - 11:06

Vyzval Trumpovu administrativu, aby zvýšila dodávky zdravotnického vybavení do státu, který utrpěl nejtěžší epidemii, uvedl The Evening Standard.

Guvernér New Yorku Andrew Cuomo požádal vládu, aby zvýšila dodávky důležitých zdravotnických potřeb. Podle něj se koronavirus šíří ve státě, kterému infekce způsobila největší ránu, jako vysokorychlostní vlak, napsal Evening Standard.
 
Počet infikovaných COVID-19 v New Yorku dosáhl 25 665 a zdvojnásobuje se každé tři dny. Epidemie si vyžádala životy nejméně 210 lidí. Stát, který ve Spojených státech představuje zhruba polovinu případů koronaviru, so ocitl v „zoufalém závodu s časem“, zdůraznil politik ve svém projevu.
 
„Jeden z analytiků mi řekl, že se (virus) valil po zemi jako nákladní vlak. Nyní máme expresní vlak, protože počet (infikovaných) roste tak rychle,“ řekl Cuomo.


Guvernér uvedl, že existuje kritická potřeba nejméně 30 tisíc umělých ventilací, tj. třikrát více, než má stát v současné době k dispozici. Vyzval Trumpovu administrativu, aby přijala nový zákon o zvýšení výroby těchto zaříření. Cuomo také poznamenal, že New York bude muset výrazně zvýšit počet nemocničních lůžek - z 53 na 140 tisíc.
 
Předtím Trump vyjádřil úplně jiný pohled na koronavirus, a hovořil o brzkém ukončení karantény. „Brzy se otevřeme. Opravdu bych si přál, aby se země otevřela a byla připravena na Velikonoce začít podnikat,“ uvedl prezident v rozhovoru pro Fox News. „Velikonoce jsou pro mě velmi zvláštní den. A kostely po celé naší zemi budou naplněny lidmi.“

(kou, prvnizpravy.cz, standard.co.uk, foto: youtube)