Svátek má: Markéta

Zprávy

Velikost textu:

Jste schopni přežít současnou situaci do září a případně až do konce roku?

Jste schopni přežít současnou situaci do září a případně až do konce roku?

Otázka, jak ještě dlouho budou trvat omezení kvůli koronaviru nás čím dál více trápí. Stále častěji se objevují zprávy o zvýšeném domácím násilí, o tom, že lidé ve svých čtyřech stěnách šílí, je více zločinů, protože mnohým došly peníze.

Na ulicících v Itálii se nerušeně procházejí holubi
31. března 2020 - 03:20

Jaká bude situace za pár měsíců?

Počítali jsme s tím, že musíme být uzamčeni v izolaci, aby křivka infekce zůstala co možná plochá, aby nedošlo k překročení kapacit nemocnic. S tím spojené zastavení hospodářství celé země způsobuje obrovské škody a čím déle to trvá, tím větší jsou škody. Cílem proto musí být co nejrychlejší  návrat do normálu.

„Nemocnice v Německu, Rakousku a Švýcarsku však nejsou ochromeny, mají dokonce méně práce než v běžných časech. Řidič sanitky ze Švýcarska mi dnes řekl, že všechna vozidla jen stojí a není co dělat,“ píše von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Paradoxem je, že čím větší izolace je předepsána, tím déle to trvá, protože tímto způsobem se míra infekce šíří po dlouhou dobu. Všichni musíme dostat virus, otázkou je, kdy? Nyní nebo za šest měsíců. Nerozumí tomu lidé? Zpoždění může pomoci nemocničnímu systému, ale ne společnosti jako celku.

K čemu je přežít infekci v roce, kdy už není co vrátit? Žádné společnosti, žádná pracovní místa a žádný příjem ??? Stát může použít půjčku nebo dotaci na měsíc nebo dva, aby pomohl překlenout finanční potíže ekonomiky, ale rozhodně ne na šest měsíců nebo déle.

Úřady to ještě neřekly, ale probíhají interní diskuse, že je třeba opatření  zpřísnit a prodloužit - přes letní prázdniny. Plány na izolaci populace počítají dokonce do roku 2021. Ano, pak dobrou noc, která společnost může přežít ??? Na kompenzaci této ztráty není tolik státní podpory !!!

A i kdyby peníze pršely z vrtulníku, určitě přijde hyperinflace! Pak budeme mít podmínky jako v Zimbabwe a Venezuele, kde za obrovské množství peněz můžete koupit jen málo nebo vůbec nic. Už jste zapomněli na krizi v roce 1923 v Německu? Tehdy stál  chleba 105 miliard říšských marek, jízdenka na tramvaj 150 miliard Míra nezaměstnanosti byla téměř 25 procent !!!


Proč si myslíte, že hessenský ministr financí Thomas Schäfer skočil pod vlak a spáchal tak sebevraždu? Jak nyní vysvětlil předseda vlády, protože uznal beznadějný objem veřejných financí k záchraně  ekonomiky. Neviděl jinou cestu, než se zbavit odpovědnosti, než si vzít svůj vlastní život. To mluví za vše.

Dr. Schäfer  díky možnosti nahlédnout do bankovního centra ve Frankfurtu, Bundesbank, ECB a vládních financí  uviděl, jaké jsou katastrofické dopady na ekonomiku, finanční systém. Průmysl se zastavil, a čím déle bude stát, tím nenapravitelnější  škody budou . Téměř všechna letadla leteckých společností jsou na zemi a personál je poslán domů.

„Proto ve svém článku žádám, abychom se všichni nakazili, aby byla infikována celá společnost co nejrychleji, staneme se imunitní a pak se můžeme vrátit do normálního života. Totéž se děje každý rok se sezónní chřipkou. Nikdo se nezlobí, že desítky tisíc lidí, kteří mají špatné zdraví a jsou slabí, umírají,“ vyzývá von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Proč tato koronapanika a proč toto zastavení společnosti? Je to proto, že chcete udržet lidi v uzamčení, dokud farmaceutický průmysl nevyvine  vakcínu a vy můžete být nuceně očkování? To bude trvat alespoň do podzimu. Když dojde k “přežití“ a dostanete se ze zajetí, tak zbydou jen hromady „suti“.


Čím úspěšněji kontrolujeme šíření koronaviru, tím déle se musíme klanět drastickým opatřením. Pak je křivka nových infekcí lichotivější, ale šíření virusu  bude trvat mnohem déle, někteří odborníci věří, že až dva roky!

Tato vynucená izolace situaci jen prohlubuje. Vypadá to, že nejde jen o otázku, zda přežijete karanténní  situaci až do září ... nebo dokonce déle? Ale také zda je nutná úplná nezaměstnanost  pro záchranu několika tisíc pacientů a nebo záchrana celé země?

Priorita se již uplatňuje ve Francii. stejně jako v Alsasku, což je ložisko šíření koronaviru.  Na univerzitní klinice ve Štrasburku již nejsou pacienti starší 80 let léčeni, nejsou podporováni ventilací. Nechají je zemřít. Situace je dramatická. Měli by umřít „rychlou smrtí pomocí  opiátů a prášků na spaní“.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,tagespiegel,foto:arch.)