Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Nová výzva na internetu: Líbej krávu s jazykem nebo bez něj! (FOTO)

Nová výzva na internetu: Líbej krávu s jazykem nebo bez něj! (FOTO)

„Líbej krávu s jazykem nebo bez něj!": Toto je nová online výzva, která vyvolává rozruch zejména po rozsudku tyrolského soudu v kauze tyrolské krávy.

Ilustrační foto
17. května 2019 - 06:20

Každý, kdo si na svém smartphonu nainstaloval bezplatnou aplikaci Castl, se může smát a hlasovat. #KuhKussChallenge, "jako každý jiný Castl Challenge", podporuje to více než 70 charitativních projektů a organizací. Lidé a zvířata by neměli být během této výzvy poškozeni, bylo zdůrazněno.

Velmi nebezpečné a nezodpovědné

„Je to velmi nebezpečné," řekl k výzvě tyrolský státní veterinární ředitel Josef Kössler. U kojících krav je dokonce život ohrožující. „S těmito zvířaty se nesmíte v žádném případě potkat," řekl Kössler, který nedoporučuje se této akce zúčastnit. Člověk musí respektovat hranice zvířat. „Útok na neznámá zvířata je nezodpovědný," dodal Státní veterinární ředitel.

Rovněž prezident Tyrolské zemědělské komory Josef Hechenberger nebyl z Výzvy nijak zvlášť potěšen.

„Domnívám se, že skutečnost, že by naše zvířata měla být používána pro zábavu na sociálních sítích, je velmi sporná, zejména pokud jde o možná zranění," řekl APA. Na jedné straně potřebuje předpisy na chování turistů a na druhé straně jsou tu bizarní nápady. "Vyzývám iniciátory, aby tento projekt přehodnotili, a určitě existují další způsoby, jak získat finanční prostředky," řekl Hechenberger.

A také ministryně životního prostředí Elisabeth Köstingerová (ÖVP) varovala ve čtvrtek před "Cow Challenge", v internetovém ovlivňovači za dobrou věc líbání krav.

„Taková výzva je opravdu nebezpečná ," řekla ministryně, nyní chce kontaktovat iniciátory, aby akci zastavila.

„Pastviny a louky nejsou zoo,  mohlo by to mít vážné následky: krávy bez tržní produkce mléka chrání telata a stávají se agresivními, pokud se chováte špatně," řekla Köstingerová.


Nedávno vláda zavedla změnu zákona k větší zodpovědnosti vůči domácím zvířatům.

„Akce jako tato výzva je v rozporu s naší prací na dobrých vzájemných vztazích na alpských pastvinách, pro tuto výzvu nemám nejmenší pochopení,“ řekla ministryně.


Vláda právě nedávno představila svůj balíček „Bezpečné pastviny“, který následoval po verdiktu za smrtelný útok krávy na muže.

(rp,prvnizpravy.cz,salzburger24,foto:arch.)