Svátek má: Zlata

Zprávy

Velikost textu:

Rusko obvinilo USA ze spolupráce s teroristy „Islámského státu“!

Rusko obvinilo USA ze spolupráce s teroristy „Islámského státu“!

Jednotky zvláštních sil amerických ozbrojených sil poskytují neomezený průchod přes bojové skupiny „Islámského státního" jednotkám „Syrských demokratických sil" (SDS) řízených Američany.

Ilustrační foto - ruské ministerstvo obrany
25. září 2017 - 04:20

Bez toho, že by se setkali s odporem militantů IS, jednotky SDS postupují podél levého břehu řeky Eufrat směrem na město Deir az Zour, uvedlo ruské ministerstvo obrany včetně leteckých snímků dané oblasti.

S pomocí leteckých snímků pořízených v období od 8. do 12. září 2017 bylo v oblastech rozmístění ozbrojených útvarů IS bylo zaznamenáno velké množství amerických obrněných vozů typu Hammer, které jsou ve službách amerických speciálních sil.


Snímky dislokase oblastí držených IS na sever od Deir az Zour z 8. až 12 září

Fotografie jasně ukazují, že jednotky americké speciální síly se nacházejí na opěrných bodech, dříve využívaných Daeš.

Okolo těchto objektů neexistují však žádné stopy útoků, střetů s teroristy IS nebo krátery po útocích mezinárodních koaličních letadel.

Navzdory skutečnosti, že opěrné body ozbrojených sil USA se nacházejí v oblastech současného rozmístění jednotek IS, nejsou zde ani náznaky organizace jejich bojové ochrany.

To může jen znamenat, že všichni zde nacházející se američtí vojáci se cítí v oblastech, které drží teroristé, v naprostém bezpečí, konstatuje ruské ministerstvo obrany.Ruští politici konstatovali, že se jedná nejen o porušení rezolucí RB OSN, ale že koordinace činnosti USA s teroristickými silami není, žel, novinkou. "Existuje rostoucí míra přesvědčení, že pravidelné obviňování Damašku z používání chemických zbraní a špatného zacházení s opozičními členy nejsou ničím jiným než "zakrýváním vlastních neoprávněných a nelidských činů," prohlásil šéf zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačev.
(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: facebook)